Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto sobie sprawić Husky'a
Autor Wiadomość
kamil145
Newbie

Wysłany: Sro 08 Mar, 2006   Czy warto sobie sprawić Husky'a

Chce sobie kupić Husky'a ale wiele osób mi to odradza!!!! Dajcie pare fanych postów czy warto mieć Husky'a i czy jest łatwy w wychowaniu.....??
Ostatnio zmieniony przez kamil145 Czw 09 Mar, 2006, w całości zmieniany 1 raz  

Ginger
_

Wysłany: Sro 08 Mar, 2006   

Zalezy gdzie mieszkasz. Dom z ogrodem zaraz kolo lasu - jak najbardziej. Blok, kamienica, centrum miasta - NIE ROB TEGO! Tyle.

porucznik_borewicz
User

Wysłany: Sro 08 Mar, 2006   

Ginger napisał/a:
Zalezy gdzie mieszkasz. Dom z ogrodem zaraz kolo lasu - jak najbardziej. Blok, kamienica, centrum miasta - NIE ROB TEGO! Tyle.
Masz racje, husky to pies który potrzebuje miejsca do biegania i zabawy, uwielbia długie spacery (kumpel bierze swojego husky'ego codziennie na przynajmniej 3-4km spacer!). Bardzo przywiązuje sie do dzieci, jest z natury bardzo spokojnym i zrównoważonym psem. Jeśli tylko masz odpowiednie warunki i bedziesz dbał o tego psa, to husky jest bardzo dobrym wyborem.

Kituch
User

Wysłany: Czw 09 Mar, 2006   

jestem takiego samego zdania jak poprzednicy musisz miec dom z ogrodem bo ten pies strasznie sie meczy w bloku...
i 3 razy dziennie spacerki z pieskiem w zimie nawet czesciej wypada wychodzić
kamil domyslam sie że mieszkasz w bloku i dlatego wiele osób Ci odradza :)
jak w bloku to ja też odradzam

melanzystka
User

a moim zdaniem jeśli stworzysz dobre warunki pieseczkowi to Twoje miejsce zamieszkania nie ma znaczenia.nie przejmuj się tym gdzie mieszkasz,pies potrzebuje po prostu Twojego zainteresowania i opieki.życzę powodzenia i 3mam kciuki,pozdro! :thc:

Kituch
User

a tak jeszcze dla ciekawostki napisze Ci co taki pies powinien jeść:
-ryby gotowane
-ryby wedzone ale tylko raz za czas tzn. w małych ilosciach
-miesa dziennie od 0,3 do 0,5 kg każdy rodzaj ale dobrze by było żeby nie było tłuste lub marynowane można spokojnie dawać surowe
-wątrobe też w małych ilosciach
-jajka 4 sztuki tygodniowo zółtko surowe białko ma byc sciete :)
-ser biały najlepiej półtłusty
-makaron, ryż gotowany
-warzywa drobno starte mieszac z jedzeniem i oliwa z oliwek
husky przewaznie lubia warzywa i owoce a najcześciej smakują im jabłka i marchewka (marchewka dziala dobrze na siersc)

miałem husky syberian nie długo bo nie długo ale wiem że temu pieskowi jest źle w bloku jak chcesz sie troche wiecej dowiedzieć to sobie obadaj ta strone: www.arktogea.huskies.pl

@porucznik_borewicz jak sie umie wychować psa to bedzie spokojny nie zapominaj że husky ma najwiecej od wilka :)
i jak sie go źle wychowa może byc naprawde bardzo agresywny

maciekmaj
Gość

Najlepszym wyjsciem bedzie jak sprawisz sobie labedzia lub kurczaka :lol: od pewnego czasu sa bardzo modne :rofl:

lefti
User

Kamil! Bedzie tak samo jak z rypkami :) Zostawisz go w koncu! A i tak pies nie ma gdzie biegac i wogule! Kup se tego owczarka albo jamnika! :D Pozdro :res: :thc:

Smackfan
Newbie

Wysłany: Pon 24 Kwi, 2006   

Przedewszystkim trzeba się zastanowic czy damy rade ułożyc sobie takiego psa a Husky nie należą do tych najbystrzejszych i najlepszych do ułożenia (nie przywiązują się do jednego czy tylko 2 właścicieli) no i co do miejsca zamieszkania to niestety większośc tutaj ma racje absolutnie nie słuchaj melanzystki Husky jest psem pociągowym i do tego potrzebuje bardzo dużo ruchu. Tzn zawsze jest alternatywa w postaci że w każdej wolnej chwili będziesz z nim siedział na dworze i tam gdzie ty tam pies ale wszyscy wiemy że to mało realne
Powodzenia

yabol
User

Wysłany: Pon 24 Kwi, 2006   

Kup sobie sznaucera miniaturę. Mam takiego, fajny piesek :)

technik
Newbie

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2006   

Trudny w wychowaniu ale pociechy z nioego wiele :)

tequilla
User

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2006   

w wychowaniu nie jest taki trudny. Tylko musi mieć dużo miejsca do biegania.

P.S. jeśli już masz kupować huskiego, to kup sukę, jest wierniejsza niż samiec...

emgieer
Newbie

Wysłany: Pon 08 Maj, 2006   

Husky to bardzo fajny piesek :) Ale w polsce mamy trochę nieodpowiedni klimat. Husky jest przyzwyczajony do zimna. A co będzie jak przyjdzie gorące lato? Trzeba będzie go często kąpać i codziennie szczotkować. Poza tym żeczywiście odradzam jeśli mieszkasz w bloku lub kamiennicy.

dorian_20
Newbie

Wysłany: Czw 18 Maj, 2006   

Smackfan napisał/a:
Przedewszystkim trzeba się zastanowic czy damy rade ułożyc sobie takiego psa a Husky nie należą do tych najbystrzejszych i najlepszych do ułożenia

I tu sie mylisz bo Huskie to bardzo inteligentne psy z charakterem! Czy łatwe do ułożenia to zależy bo każdy pies jest inny! Każdy ma inny charakter i to on decyduje czego sie chce nauczyć a czego nie! Mam Huskiego i wioem ze tak jest! Do tego psa trzeba mieć podejście! Mój jest ogólnie ułożony ale obcego do domu nie wpuści, nie daje sie głaskać nieznajomym a poza tym BARDZO trafnie rozpoznaje złych ludzi! Co do tego gdzie mieszkasz to ja np. mieszkam w bloku ale mam rower przy którym uwielbia biegać mój piesek! Wadą tych psów jest tylko to ze większości (samców) nigdy nie można puścić bez smuczy!

tequilla
User

Wysłany: Czw 18 Maj, 2006   

acha, i jeszcze jeden plus związany z posiadaniem huskiego. kupujesz mu specjalną obrożę/kamizelkę, przyczepiasz do roweru i cię ciągnie ^^ na poczatku, jak jeszcze nie jest zmeczony, to musisz trochę przyhamowywać ^^ ogolnie fajny piesek, tylko duzo biegac musi

Odpowiedz do tematu