Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Janas: nie podaję się do dymisji
Autor Wiadomość
Snoop Dogg
Gość
Wysłany: Czw 15 Cze, 2006   Janas: nie podaję się do dymisji

Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Paweł Janas, mimo niepowodzenia na mistrzostwach świata, nie zamierza podać się do dymisji. "Mam ochotę nadal pracować z kadrą" - zadeklarował podczas konferencji prasowej.

Polska drużyna w dwóch meczach nie zdobyła punktu, ani nie strzeliła gola. Po czwartkowej wygranej Ekwadoru z Kostaryką straciła szanse na awans do 1/8 finału.

"Nie podam się do dymisji - powiedział selekcjoner polskiej reprezentacji. - Nasz udział w mistrzostwach świata jeszcze się nie skończył. Został mecz z Kostaryką. Przecież nie mogę się teraz spakować, wyjechać i zostawić zespołu".

"Po mistrzostwach świata dokonamy analizy naszego występu i podejmiemy z kierownictwem PZPN decyzję w sprawie przyszłej współpracy. Ja mam ochotę dalej prowadzić kadrę, ale ta decyzja nie zależy tylko ode mnie" - dodał.

Paweł Janas podkreślił, że po dwóch porażkach i odpadnięciu z turnieju nie można być zadowolonym z postawy drużyny.

"Planem minimum było wyjście z grupy. Po zwycięstwie Ekwadoru nad Kostaryką już wiadomo, że tego celu nie zrealizujemy. Po dwóch porażkach nie można być oczywiście zadowolonym z postawy zespołu. Trzeba przyznać, że nie byliśmy tą samą drużyną co w eliminacjach. Ja też popełniłem błędy, bo nie popełnia ich ten, kto nic nie robi. Ale decyzji personalnych nie żałuję i zrobiłem wszystko, by jak najlepiej przygotować zespół do MŚ" - stwierdził trener, dodając, że za sukces trzeba uznać awans do turnieju finałowego.

"Gdy kończyliśmy eliminacje większość kadrowiczów była w lepszej formie, grała w swoich klubach. Wiosną dużo się zmieniło na gorsze pod tym względem. Okazało się, że w ciągu trzech tygodni nie udało się właściwie przygotować zespołu do tak trudnego turnieju. Zabrakło nam czasu" - powiedział Janas, nie chciał jednak dokonać indywidualnych ocen zawodników.

"Jeszcze jest za wcześnie. Jeszcze czeka nas spotkanie z Kostaryką. Na pewno jednak po niektórych piłkarzach spodziewałem się więcej. Nie chcę jednak wymieniać nazwisk, bo mógłbym powiedzieć za dużo" - wyjaśnił.

Wśród tych, którzy rozczarowali trenera są prawdopodobnie Mirosław Szymkowiak i Maciej Żurawski. "Może za mało odpoczywali po trudach sezonu. Może problem leży w ich psychice. Trzeba zapytać samych zainteresowanych" - uważa Janas.

Zapytany czy podobnie jak Jerzy Engel cztery lata temu w ostatnim meczu mundialu pozwoli pograć dublerom odparł: "Już podczas spotkań z Ekwadorem i Niemcami dokonałem sporo zmian w składzie, choć może nie zawsze były one takie, jakie chciałem zrobić, bo zmuszały mnie do tego okoliczności. A z Kostaryką zagrają najlepsi. Nie wszyscy, którzy znaleźli się w kadrze muszą zaliczyć występ w mistrzostwach świata".

W czwartek w południe polska ekipa wróciła z Bochum do Barsinghausen. Piłkarze, którzy nie grali w środowym meczu z Niemcami odbyli trening na terenie ośrodka, w którym mieszka reprezentacja. Pozostałym trenerzy zalecili rozruch.

Piątek będzie dniem wolnym dla piłkarzy i sztabu szkoleniowego polskiej reprezentacji.

whelan 
User

Wysłany: Czw 15 Cze, 2006   

I dobrze jak dla mnie to był znowu wielki nie wypał z tymi Mistrzostwami, ale Janas powinien zostać bo gdybye nie on to by nas tam wogóle nie było. Zostawił bym go jeszcze na Eliminacje ME.

mateusz_1991r
User

Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

Jestem za tym żeby zoztał, bo 'nie odrazu Rzym zbudowano'. Aby zbudować silny zespół potrzeba czasu. I tak zrobił dużo dla tej reprezentacji. Gdyby nie on to nas by wogóle nie było na MŚ. Gdyby podał się do dymisji to drużyna musiałaby być od nowa budowana. A przecież niedługo kolejne ważne mecze - w Eliminacjach do EURO 2008.

godsmack6
Newbie

Wysłany: Wto 20 Cze, 2006   

Ten trener nie ma jaj. Bedzie sie trzymal stołka za wszelką cenę tak jak cały polski rząd. Nowym trenerem musi byc ktoś spoza układów znający sie na piłce.

rage6
Gość

Słuchajcie gdyby wam płacili za prowadzenie drużyny , która ma zagrać powiedzmy średnio 12 spotkań na rok około 10.000 tys. zł na miesiąc gdzie dla porównania w lidze tych spotkań i pracy jest 4 , 5 razy więcej , a pensja jest 4 razy mniejsza to zrezygnowalibyście?

To pytanie jest tylko retoryczne. Poza tym w PZPN panuje "układ" , zauważcie ,że reprezentacyjni selekcjonerzy to znajomi lub przyjaciele związku polskiej piłki nożnej , np. Boniek , Piechniczek , Janas , Engel itp.itd. i w sumie to oni podejmą wspólną decyzję czy obsadzić na tym stołku "nowego ziomala ze swojej ekipy" czy nie.

Kawa
Gość

Jak dla mnie to on powinien walić się na pysk. Może dzięki niemu znaleźliśmy się na tych mistrzostwach ale na bank dzięki niemu nie wyszliśmy z grupy. :-x

Snoop Dogg
Gość

Mądrze powiedziane :ok:

PZPN powinien przestać troszczyc sie o własne kieszenie i zatrudnić porządnego trenera z zagranicy.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi