Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostrzeżenie dla użytkowników programów P2P
Autor Wiadomość
czarny3
Newbie

Wysłany: Wto 16 Sty, 2007   Ostrzeżenie dla użytkowników programów P2P

Jak policjanci namierzają użytkowników p2p

Policja coraz aktywniej ściga osoby nielegalnie korzystające z oprogramowania, czy też wymieniające się plikami z utworami muzycznymi i filmami przez internet.
Jak informuje Dziennik, w przypadku sieci peer-to-peer (p2p) policja wykorzystuje fakt, że użytkownicy nie tylko pobierają z nich pliki, ale żeby móc to robić bez ograniczeń muszą także sami coś udostępnić. Gazeta twierdzi, że nawet jeśli posiadamy legalną kopię wybranego utworu, to nie mamy prawa powielać jej w setkach egzemplarzy - a do tego właśnie porównywane jest udostępnianie plików w sieciach p2p.

Z przekazanych Dziennikowi relacji funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem piractwa komputerowego wynika, że policjanci rozpoczynają rozpracowywanie użytkowników sieci p2p od instalacji popularnych programów do wymiany plików na służbowych komputerach. Następnie logują się do takiej sieci i wyszukują popularnych piosenek czy filmów. Kolejne czynności to sprawdzenie osób, które udostępniają w sieci takie pliki, m.in. czy znajduje się w Polsce, kto jest dostawcą internetu, jakie jest IP komputera takiej osoby.

W końcu zdobywają informację o fizycznym położeniu takiego komputera i odwiedzają jego właściciela z nakazem prokuratorskim i dowodami jego działania.

Warto przy okazji dodać, że w Polsce pojawia się coraz więcej oszustów, podszywających się pod funkcjonariuszy policji. Wykorzystują oni informacje o lokalnych nagonkach na użytkowników sieci p2p oraz osób nielegalnie korzystających z oprogramowania i podając się za przedstawicieli prawa pobierają od nich wysokie mandaty za korzystanie z oprogramowania bez ważnej licencji, czy też inkasują opłaty za pliki mp3 lub filmy znajdującego się na komputerze ofiary.

Policja nie może pobierać takich opłat ani wystawiać mandatów za tego typu przewinienia, tylko kieruje sprawy do sądu.

źródło: di.com.pl

nie dzieje się za dobrze,petla zaciska sie ,a my powinniśmy co ś wymysleć aby temu zapobiec,ale jedno mnie śmieszy i wnerwia,że Ci któzy łapia takich uzytkowników sami korzystają z sieci P2P ,sami maj a tysiące MP3 a nas\ścigają? gdzie tu sprawiedliwość?gdzie poszanowanie prawa?

aXeL X 
Super-mod

Wysłany: Wto 16 Sty, 2007   

nieciekawie sie robi :/

Cytat:
powinniśmy co ś wymysleć aby temu zapobiec

nic sie nie da poradzic - pozostaje chyba tylko p2m ;)
we Francji przykladowo doszlo juz do tego, ze nikt Ci nie sciagnie piosenki z neta - wszyscy sie boja. .

czarny3
Newbie

Wysłany: Sro 17 Sty, 2007   

aXeL X napisał/a:
nieciekawie sie robi :/

Cytat:
powinniśmy co ś wymysleć aby temu zapobiec

nic sie nie da poradzic - pozostaje chyba tylko p2m ;)
we Francji przykladowo doszlo juz do tego, ze nikt Ci nie sciagnie piosenki z neta - wszyscy sie boja. .

nie ma co sie dziwić ,nie ma juz dobrych czasów dla uzytkowników P2P a sami policjanci zasysją mp3 a teraz ścigają innych,ciekawe ktom ich kontroluje

Luigi 
VIP

Wysłany: Sro 17 Sty, 2007   

Kurw. to jest jakieś poronione.
Nie stac mnie na kupowanie oryginalnych gier, programów, OS.
Mam nadzieje że mnie nie przyłapią na tym bo mam przesrane do końca życia. :down:

czarny3
Newbie

Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

Luigi napisał/a:
Kurw. to jest jakieś poronione.
Nie stac mnie na kupowanie oryginalnych gier, programów, OS.
Mam nadzieje że mnie nie przyłapią na tym bo mam przesrane do końca życia. :down:

sam widzisz szanowny kolego jak to u nas jest poronione,ale zapominają,ze wbrew pozorom np dzięki ,,piractwu,, pewne zespoły wypłynęły na rynek muzyczny,ale cóż nie potrafi nikt nam być za to wdzęczny,nikogo nie stać na kupno jakichkolwiek oryginałów,bo wszystko jest jak w Unii Europejskiej ale nie nasze pensje czy zarobki,,nie mogą nasze pensje nadążyć za galopującymi odwyżkami wszystkiego,a jak człowiek strajkuje przeciwko temu to jest zaraz nielegalne strajkowanie,a policja ścoiga nas za to,ze biedni jesteśmy,TO JEST WłAśNIE CHORE!

KAMIKAADZE
Gość
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   p2m

to w takim wypadku bardziej bezpiecznym programen staje się peer 2 mail :ok:
pobierasz ,a nic nie musisz dawać,.chyba pobierania poczty z skrzynek pocztowych nikt nie kontroluje? :rofl:

czarny3
Newbie

Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   Re: p2m

KAMIKAADZE napisał/a:
to w takim wypadku bardziej bezpiecznym programen staje się peer 2 mail :ok:
pobierasz ,a nic nie musisz dawać,.chyba pobierania poczty z skrzynek pocztowych nikt nie kontroluje? :rofl:

daj namiary z checia skorzystam

Rof
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Sty, 2007   

Omg, ale macie problemy. A serwery typu MU czy RS? Przecież tam nic nie zrobią ;]

Btw - a co z tym?

KAMIKAADZE
Gość

Cytat:
Omg, ale macie problemy. A serwery typu MU czy RS? Przecież tam nic nie zrobią ;]

to sprubuj osiągnąć taką prędkość n MU czy RS jak NP.MOORHUNT-em
nie ma czekania,nie musisz mieć konta premium.

czarny 3 namiary na pw----miłej zabawy.i wypowiedz się co o tym sądzisz.

czarny3
Newbie

KAMIKAADZE napisał/a:
Cytat:

czarny 3 namiary na pw----miłej zabawy.i wypowiedz się co o tym sądzisz.

jak wcześniej Ci pisałem ,to jest wyrabiaste hehehhe wielkie dzięks

Rof
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Sty, 2007   

KAMIKAADZE napisał/a:

Zawsze mam z w/w serwisów max łącza. A jak trzeba czekać, to ściągam z SS czy z FF :P

Rodzynek
User

Wysłany: Sob 20 Sty, 2007   

Już się pogubiłem czyli za np. Rapidshare Megaupload cię nie złapią :?

Mają jakąś podstawę do tego?

Rof
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Sty, 2007   

Inaczej. Na p2p namierzają Cię. Tam nawet jak Cię namierzą (co jest ingerencją w te serwisy), to nic Ci nie zrobią, bo przecież nic nie udostępniasz ;]

fearadasko
Gość
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Najlepsze jest to że jak kumpel zgłosił na policję pobicie to powiedzieli żeby zadzwonił w następnym tygodniu. i tak przez miesiąc dzwonił aż wkońcu zrezygnował bo i tak nie chcą pomóc;/.Policja poprostu znalazła sobie mniej niebezpieczne zajęcie i zamiast łapać prawdziwych bandziorów to ściga nas za to że ściągamy muzykę i mamy nielegalne programy, a na mieście z dnia na dzień coraz niebezpieczniej i łatwiej dostać po ryju, bo nasze służby porządkowe zajmują się szukaniem pirackich plików;/Żenada

http://wiadomosci.onet.pl...7,kioskart.html

czarny3
Newbie

Wysłany: Wto 23 Sty, 2007   

Rof napisał/a:
Inaczej. Na p2p namierzają Cię. Tam nawet jak Cię namierzą (co jest ingerencją w te serwisy), to nic Ci nie zrobią, bo przecież nic nie udostępniasz ;]

czyżby?i tu sie mylisz,weź np Bear Share tam jak sie ściąga utwory musisz UDOSTEPNIC swoje zasoby,więc stajesz się wg niebieskich piratem i namierzaja Ciebie,a poza tym na takich stronach umieszczane są tzw fałszywe pliki,jak klikniesz zaraz Twoje dane leca na ich serwery,tak robia już wszedzie z tego co wiem z pewnych źródeł na necie,to nie żarty,nieciekawe czasy mamy,a jeszcze gorsze przed nami

Dodano po 6 min:

fearadasko napisał/a:
Najlepsze jest to że jak kumpel zgłosił na policję pobicie to powiedzieli żeby zadzwonił w następnym tygodniu. i tak przez miesiąc dzwonił aż wkońcu zrezygnował bo i tak nie chcą pomóc;/.Policja poprostu znalazła sobie mniej niebezpieczne zajęcie i zamiast łapać prawdziwych bandziorów to ściga nas za to że ściągamy muzykę i mamy nielegalne programy, a na mieście z dnia na dzień coraz niebezpieczniej i łatwiej dostać po ryju, bo nasze służby porządkowe zajmują się szukaniem pirackich plików;/Żenada

http://wiadomosci.onet.pl...7,kioskart.html

to teraz powiem Ci cos co mi sie trafiło,wynosiłęmśmieci i napadł mnie pijany góniarz ,bandzior syn recydywisty,na szczęscie umiem sie bronić ale nie pozwole nikomu siębezkarnie dotykać,wiec art 216 paragraf 2 ,nietykalność cielesna,zgłosiłem fakt telefonicznie na Policje ale pan pełniący dyżur stwierdził,ze mam za małe obrażenia aby jasnie wielmożni panowie z Policji raczyli swe d. ruszyć z miejsa,brak słow ale na ,,pirató, , to uuuuuuuuuuuuuuuuuuu bardzo odwazni sa i strasznie szybcy dranie a sami piracą w majestacie prawa i są bezkarni

Odpowiedz do tematu