Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
avast 4 home edition -> antyvir do $#%^&
Autor Wiadomość
shiznit
Newbie

Wysłany: Czw 15 Lut, 2007   avast 4 home edition -> antyvir do $#%^&

Byłem szczęśliwym użytkownikiem avasta przez ponad 2 lata. Aktualizowałem go codziennie (automat). przez ten okres myślałem, że znalazłem idealny program do domowej ochrony kompa i do tego za darmo. Ale życie to nie bajka robi cię w C*uja i szczypie po jakach. Ostatnio zaobserwowałem, że źle się w mojej maszynie dzieje. Wolno chodzi cały czas ją zamula. Doszedłem do wniosku, że pora na magiczny sposób usprawniania Win xp czyli ---> format c:
Zainstalowałem xp, sterowniki, programy i mój ulubiony anty wirus. Zaktualizowałem go do najnowszej wersji. Niestety nic to nie dało. Komputer chodził tak samo jak przed formatem albo jeszcze gorzej. Wtedy pomyślałem może wirus. nie nie możliwe mam przecież najwspanialszy program do ochrony. Zaniepokojony wszedłem na jedno z moich ulubionych for (uncity.pl) dział bezpieczeństwo i zacząłem czytać o wirusach i innych programach anytvir. Znalazłem link do kasperkyiego. pomyślałem a co mi tam spróbuje. Zainstalowałem zaktualizowałem baze danych i właczyłem skanowanie. To co działo się podczas tych paru godzin odbije się na mojej psychice do końca życia :D Kaspersky wykrył na mojej maszynce istną kolonię robaków o wdzięcznej nazwie w32 allaple.a i jego brata w32 allaple.b (około 10.000 tak tyle ) zainfekowanych plików. skan zacząłem o godzinie 13 skończył się 4h później. zostawiłem parę sztuk na mały teścik. uruchomiłem avast i kazałem mu coś znaleźć . i nastąpiło wielkie rozczarowanie. avast ładnie chodził ochrona na najwyższym poziomie i nic nie wyrył. Kspersky po 2min od momentu wączenia powykrywał wszystkie robaki. natomiast avast nic . czar najlepszego antywirusa prysł w jednym momencie. całe szczęscie , że robak infekował tylko pliki w rozszerzeniem .html albo tworzył okopie w postaci afadgrg.exe albo yyxasd.exe ;)

nauczka i nauka na przyszłość. skanujcie kompa co jakiś czas różnym oprogramowaniem i nie dajcie się zauroczyć opisami producenta :P

Capone
User

Wysłany: Czw 15 Lut, 2007   

Guzik tam NOD32 jeszcze ani razu nie zawiódł trzeba wiedzieć kiedy przerzucić się na dobrą wersje :hyhy:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi