Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Które lepsze PS2 slim czy gruby?
Autor Wiadomość
lukasz166
Gość
Wysłany: Czw 21 Gru, 2006   

No więc tak, jeżeli masz kupować PS2 to tylko wersję Slim, ponieważ:
- Laser 40 zł (Gruba: 200-300 zł)
- Gabaryty (Chyba lepiej mieć coś o ciekawym Desing`u, niż jakieś duże "coś".
- Modchip
* Modbo 760 (40 zł) Autodetekcja płyty, obraz kolorowy w systemie NTSC bez kabla RGB, możliwość odpalanie programów z karty pamięci, dysku czy pendriva, obsługa dwuwarstwowych płyt DVD, brak blokady regionów, brak zielonego obrazu na filmach DVD z USA, w pełni kompatybilny z grami z PSX`a.
* Ripper u3.41 (120 zł) To samo co Modbo 760 tyle że drożej kosztuje ze względu na markę. Lepiej go nie stosować z modelem V14 (SCPH 75004).
- Wbudowany Network Adapter (Gruba: 150 zł). Jedyną zaletą grubej konsoli to możliwość podpięcia dysku na IDE do NA. Ale do Slim można także taki kabel zamontować lub poprostu podłączyć HDD przez USB.

A o to rzeczy, które najczęściej psują się w grubej konsoli:
- Wysuwanie tacki
- Laser
- Wentylator chłodzący
- Czasami zasilacz

Pozdrawiam.

ostego
Newbie

Wysłany: Wto 23 Sty, 2007   

Osobisice tez polecam grubasa, co z tego ze jest duza? NA+HDD+HL wymiataja ! Bez grzebania we wnetrznosciach konsloi taka konfiguracja pozwala uzywac "kopii bezpieczenstwa" a przynajmniej jej obrazow. Jeden z przedmowcow napisale ze jego slimka wytrzymuje kilka upadkow tygodniowo, duza nie dawala rady i "zeszla" po dwoch upadkach - wydaje mi sie ze to nie jest zaden argument - mojej tez sie zdazylo ucierpiec po jednej imprezie, ale z powodu modularnej i dosyc "luznej" zabudowy poskladanie jej do kupy z lutownica w garsci zaprablo mi jakies 25 min (siadla plytka z portami mc i padow) - obawiam sie ze przy slimce za taki remoncik niezle bym zaplacil w jakims "serwisie". Apropos hdd do slima tylu zwolennikow slima pieje na temat jej mobilnosci, wydaje mi sie ze po dodaniu do chudzinki hdd juz jest po mobilosci albo po twardym dysku jezeli ktos lubi sobie porzucac, lub konsola mu czesto spada :rofl:

Dodano po 6 sek:

Osobisice tez polecam grubasa, co z tego ze jest duza? NA+HDD+HL wymiataja !!! Bez grzebania we wnetrznosciach konsloi taka konfiguracja pozwala uzywac "kopii bezpieczenstwa" a przynajmniej jej obrazow. Jeden z przedmowcow napisale ze jego slimka wytrzymuje kilka upadkow tygodniowo, duza nie dawala rady i "zeszla" po dwoch upadkach - wydaje mi sie ze to nie jest zaden argument - mojej tez sie zdazylo ucierpiec po jednej imprezie, ale z powodu modularnej i dosyc "luznej" zabudowy poskladanie jej do kupy z lutownica w garsci zaprablo mi jakies 25 min (siadla plytka z portami mc i padow) - obawiam sie ze przy slimce za taki remoncik niezle bym zaplacil w jakims "serwisie". Apropos hdd do slima tylu zwolennikow slima pieje na temat jej mobilnosci, wydaje mi sie ze po dodaniu do chudzinki hdd juz jest po mobilosci albo po twardym dysku jezeli ktos lubi sobie porzucac, lub konsola mu czesto spada :rofl:

andorek
Gość
Wysłany: Sob 03 Mar, 2007   

myśle,że tego sporu nigdy do końca nie da sie roztrzygnąć. wiekszosc osob co ma starsza wieksza wersje ps2 nie narzeka na nia i zawsze beda mowic ze to jest lepsza (bo własnie oni ją wybrali) to samo jest z posiadaczami slima. Ja osobiscie mam srebna slima i nie raz grałem juz ponad 8 godzin,z przerwa na psi psi;] fakt nagrzewa sie,ale przez to wcale nie działa woniej! Czesto wyjezdzam za granice i przydaje sie fakt,ze jest mała i łatwo ja przenosic ;]

Salimali9
Newbie

Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

One są takie same:D! w tej i w tej jest wszystko to samo tylko ze w mniejszej nie zmiesci sie dysk do srodka tylko tym ;]! POLECAM PS2 < lol > oczywisćie obojętnie która wersje:)

Odpowiedz do tematu