Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z polskimi znakami w filmach
Autor Wiadomość
ZigUS
Newbie

Wysłany: Sob 21 Sty, 2006   problem z polskimi znakami w filmach

jestem początkującym użytkownikiem Linux-a i za bardzo nie kojaże jeszcze co i jak. jak ktoś mógłby w przystępny sposób (jak dla lamera) wytłumaczyć jak zrobić te literki [narazie mam jakieś krzaczki] w jakimś programie do odlądania filmów to było by spoko.......... a pozatym za bardzo nie wiem jak zajnstalować jakie kolwiek programy ściągnięte z neta na linux-ie wiem tylko że jakieś komendy czeba wpisać ale gdzie co i jak ((((((mam Linuxa mandrake 2005 LE))))))){czy jak to soę dokładnie pisze}........... POMOCY!!! z góry dzięki.

Łoś
User

Wysłany: Nie 22 Sty, 2006   

Po pierwsze przeczytaj jakiekolwiek faq linuxowe, jakiś tutorial dla początkujących. Ze znakami to trzeba sobie ściągnąć mplayerka i będzie działać. Co do instalacji programów to przeczytaj jakis poradnik, bo to za duzo pisania:)

banita21
Newbie

Wysłany: Sro 21 Mar, 2007   

na bank mas zjakies prog do odtwarzania filmow np gxine czy cos. odpal i w opcjach usatw kodowanie na srodkowo europejskie iso8859-2, poztym ustaw czcionke która obsluguje polskie znaki.

najczesniej problem ten dotyka urzytkownikow mplayera dzialajaceo z konsoli bo z wlaczonym gui to juz dziadostwo jest.
jesli chodzi o mplayr to sprawdzony i 100% skteczny sposb to skoipiowanie czcionki np arial z windowsa. tzreba wyedytowac config mplayera i podac sciezke do tej czcionki i zmianic kodowanie na takei ktore obsluguje polskie znaki. co i gdzie nalerzy wpiasac mozna bez problemu znalesc na google

Odpowiedz do tematu