Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Instalacja gier typu R.I.P.
Autor Wiadomość
Fu Lou
VIP

Wysłany: Sob 02 Wrz, 2006   Instalacja gier typu R.I.P.

W związku że jest sporo pytań o uruchomienie gier RIP. Przedstawiam mały poradnik.

Ściągamy pliki, po wypakowaniu pokazują nam sie następne pliki .rar. Zaznaczamy wszystkie wypakowujemy do jednego folderu. Na przykładzie (1) widać że powstał folder "dm-T72". Wchodzimy do folderu, powinniśmy zobaczyć pliki MS - DOS. Czasem jest plik instal .exe, wystarczy na niego kliknąć i zacznie sie scalanie plików. Jeśli takiego pliku nie ma, pozostają nam tylko wsadowe MS - DOS. Zazwyczaj jest kilka plików wsadowych,(2) nas interesuje "setup.bat". Klikamy na niego i czekamy aż wszystko się połączy i wypakuje do folderu. Trwa to czasami długo, więc trzeba być cierpliwym. Po zakończonej operacji wyświetla się komunikat (choć nie zawsze) o dodaniu wpisu do rejestru, na co oczywiście wyrażamy zgodę. I tak oto mamy wszystkie pliki, gotowe do poprawnego uruchomienia gry.

Obrazek 1

Obrazek 2

* Dzięki 3XXX z wiadomoskąd.pl *

Butch 
User

Wysłany: Pon 18 Wrz, 2006   

kilka poprawek ode mnie jeśli można:

1. nie zawsze jest setup.bat, spotkałem się też z install.bat, unpac.bat, unpak.bat
2. pliki *.uha znikną po rozpakowaniu uharc'em, po tym procesie pozostają plki bat, plik uha.exe (tecuha.exe itp.) i pliki z wpisami do rejestru, które bez problemu można usunąć bo nie są później potrzebne do grania
3. czasami trzeba uruchomić jeszcze po wypakowaniu plik setupreg.exe, on też nie jest już później potrzebny
4. pliki *.nfo i file_id.diz nie są niezbędne do działania gry, ale są w nich różne informacje (riper, wielkość, jakość, co wycięto itd.); netykieta nakazywałaby je zatrzymać, ale jak je wyrzucicie gra wam nie padnie
5. jeśli chcesz pakować ripy ba cd to moim zdaniem lepiej jest spakować rozpakowaną gotową do działania grę winrarem na maximum poziom kompresji i SPAKOWAć RAZEM Z TYM WPISY DO REJESTRU LUB SETUPREFG.EXE!!!. Poziom kompresji nie różni się tak od UHARC'a, a jest widoczna różnica w czasie rozpakowywania.

mbrtother
Newbie

Wysłany: Sob 17 Lut, 2007   

a jak te pliki sie scalaly wszystko bylo ok ale potem wyskocztlo ze adminstrator zablokowal wpis do rejestru to jest pes 6 rip

Dodano po 12 min:

znaczy ze wyłaczona przez adminstratora sieci jak ją włączy /? prosze pomóżcie

Butch 
User

Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007   

zaloguj się na konto administratora danego kompa, admin sieci raczej nie mógł zablokować

Odpowiedz do tematu