Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kompakt za lustrzankę ewentualnie dopłata
Autor Wiadomość
Fu Lou
VIP

Wysłany: Czw 11 Paź, 2007   kompakt za lustrzankę ewentualnie dopłata

Jak w temacie, zamienię Sony dsc h9

na lustrzankę cyfrową, dlaczego?
Może ktoś dziwnym sposobem ma lustro i nie potrafi z niego korzystać (czyt. słabe zdj. itd) co bardzo go irytuje bo w przeciwieństwie do kompaktów robią one "gotowe", ładne już zdj.
Odnośnie mojego aparatu to nie mam zarzutów gdyż to bardzo dobry kompakt (wybierałem aparat pół roku) z pełną regulacją manualną oraz trybami programowanymi, które również dobrze się sprawują w różnych warunkach.
dodatkowo aparat posiada funkcję podczerwieni tj. noktowizor i można kręcić filmy (w lustrzance nie ma takiej możliwości) oraz robić zdj w tym trybie.
Ruchomy duży 3" wyświetlacz,

który ułatwia robienie zdj. w różnych niedogodnych warunkach np. nie chcemy żeby ktoś wiedział, że mu robimy zdj. ;]
W zestawie jest pilot, CD z oprogramowaniem, kable, osłona przeciwsłoneczna dwuczęściowa (motylek), torba Sony z przegrodami.
Dorzucam gratis filtr IR własnej roboty.
Jest to naprawdę bardzo dobry aparat i żal mi się z nim rozstawać (szczerze to bym go zatrzymał ale niestety coś za coś)

W necie możecie naczytać sie różnych opinia nt. tego aparatu, po 2 miesiącach użytkowania zgadzam sie jedynie z jedną wadą:
-słaba bateria (na imprezy trzeba mieć drugą na dzień powszedni gdy nie używa się lampy nie ma takiej potrzeby)
-reszta minusów jest po prostu śmieszna (recenzenci tak sie podjarali, że oceniają ten aparat jak Canon EOS 1D Mark II :/ )
Zalety to:
+szybkość reakcji
+zoom optyczny 15
+8.1 mpx
+najszerszy szeroki kąt w tego typu aparatach
+blokada expozycji
+makro od 1cm
+jasny obiektyw
+rozpoznawanie do 8 twarzy
+ręczny autofocus
+iso 80/3200 (przy długim naświetlaniu nie występuje szum dzięki Noise Reduction)
+kontrola błysku
+zdj. seryjne i bracketing
+fenomenalna stabilzacja obrazu
+programy tematyczne dobrze sie sprawujące
+pełen manual (dużo by pisać)
+night vision
+balans bieli
+czytelne menu po PL
+ruchomu duży, czytelny (najczytelniejszy na rynku obecnie) lcd
+wejście do TV HD
+jest dość mały i lekki jak na tą klasę
+jakość wykonania i możliwość prezentacji w ciekawej formie (program w aparacie i wygodne ustawienie podczas prezentacji)
+reszta plusów i minusów w gugle (teoretycznych minusów bo testowałem go w każdych opisanych warunkach ale za tą cenę i w tej klasie te minusy są po prostu śmieszne typu aberracja chromatyczna gdzie jest normalna w tego typu soczewkach zresztą tego nie widać no chyba że z lupą i ten tekst o śledzeniu autofocusa, myślałem, że lustra z najwyższej półki to mają ale co tam ;) a jeszcze ktoś sie przy*pieprzy o kompresje i jakość szczegółów do formatu jpeg (paranoja), może i to wada ale to nie RAW i z nowym firmware będzie jeszcze lepiej i jeszcze znajdzie sie ktoś kto powie, że ma "nietypowy" gwint, jak dla mnie to zaleta bo skonstrułowałem filtr IR i zaoszczędziłem 150zł (najtańszy) zamiast kupować tego z "typowym" gwintem :] )
Ocena jak widzisz jest obiektywna oparta na użytkowaniu w każdych warunkach rzucona przez pryzmat zarzucanych wad (w przeciągu mies. wydałem tys. zł na paliwo żeby jeździć robić fotki)
Aparat średnio dostaje ocenę w testach 80% bo gdyby było 100% nie kosztowałby 1600zł (jak go kupowałem) a 2600zł
Jeśli istnieje potrzeba dopłaty (czyt. nowy aparat) warunki do uzgodnienia.

Odpowiedz do tematu