Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
J. Polski
Autor Wiadomość
zwierzak^^
Newbie

Wysłany: Nie 20 Sty, 2008   J. Polski

Witam
Proszę o krótkie wypracowanie (czy tam rozprawkę :P ) temat to:
Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej , dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.
Postać dowolna aby coś było ;) Do czwartku, jak wrócę do domu to dam plusa.

fastj
User

Wysłany: Wto 22 Sty, 2008   

Marc Seidman jest głównym bohaterem kryminału Harlana Cobena pt. „Jedyna Szansa”. Uważam, że jest on bardzo ciekawą postacią i w tej pracy postaram się przybliżyć jego osobę.
„Kiedy trafiła mnie pierwsza kula, pomyślałem o mojej córce”. Tym mocnym akcentem zaczyna się powieść Cobena. Marc po jedenastu dniach śpiączki budzi się w szpitalu i dowiaduje, że jego żona nie żyje, a córka została porwana. Policja podejrzewa go o udział w porwaniu, a ze strony porywaczy grozi mu wielkie niebezpieczeństwo, lecz on nie przejmuje się nawet tym, że może zginąć. Życie sześciomiesięcznej Tary jest dla niego najważniejsze.
Marc Seidman ma wiele cech negatywnych, jak każdy człowiek, lecz moim zdaniem pozytywnych jest więcej. Był zwykłym człowiekiem ze swoimi codziennymi problemami, dlatego łatwo się z nim utożsamić i polubić goi. Dlatego przedstawienie go na ekranach kin to dokonały pomysł. Można się od niego wiele nauczyć. Był zawzięty i z uporem dążył do celu. Był również troskliwy, wyrozumiały oraz uczciwy. Powinno być więcej takich ludzi jak on.
Podsumowując, uważam, że Marc jest postacią pozytywną. Wydaje mi się, że wiele ludzi mogłoby się dużo od niego nauczyć. Jego postać została bardzo dobrze nakreślona i jest bogata w szczegóły, dlatego nakręcenie o nim filmu nie byłoby trudne. Ukazanie go na wielkim ekranie to, moim zdaniem, doskonały pomysł.

Odpowiedz do tematu