Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
25 milionów piosenek ściągniesz za darmo
Autor Wiadomość
syksyk 
_

Wysłany: Wto 29 Sty, 2008   25 milionów piosenek ściągniesz za darmo

Przez szereg lat przemysł muzyczny toczył walkę z internetem. Jednak o ile internetowe serwisy sprzedające piosenki na sztuki były małym krokiem naprzód, to serwis Qtrax trzeba będzie nazwać prawdziwym skokiem. Od jutra każdy, absolutnie za darmo i bez żadnych ograniczeń, dostanie dostęp do 25 milionów piosenek.

P2P (peer to peer) - słysząc nazwę tego systemu komunikacji internetowej, prezesi największych muzycznych koncernów z wściekłości toczyli pianę z ust. Właśnie dzięki niemu, od wielu lat internauci bezpłatnie udostępniają sobie nawzajem muzykę.

Wobec niepowstrzymanego wzrostu popularności internetu, co bystrzejsi postanowili na muzyce w sieci zarobić. Tak powstał między innymi lider sprzedaży muzyki przez sieć - serwis iTunes Store, który umożliwia zakup pojedynczych utworów muzycznych i ściągnięcie ich na komputer czy odtwarzacz mp3. Ale nie wszystkich stać, by za jeden "kawałek" płacić 0,79 dolara, czyli prawie dwa złote. Co więcej, iTunes Store nie jest dostępny dla internautów z Polski.

Teraz czeka nas prawdziwa rewolucja dostępu do muzyki. O północy czasu amerykańskiego (ETC), czyli o piątej rano czasu polskiego, wystartuje groźna dla iTunes Store konkurencja - serwis Qtrax, oparty na systemie P2P. Darmowy program Qtrax Player umożliwi ściągnięcie na komputer do pięciu milionów utworów muzycznych już teraz, a docelowo - nawet do 25 milionów "kawałków".

Serwis Qtrax wspiera wielka czwórka wytwórni muzycznych - EMI, Universal Music, Sony BMG i Warner Music - które jeszcze niedawno wykładały miliony dolarów na walkę z darmowym ściąganiem muzyki - pisze "The Times". Przygotowania do otwarcia serwisu trwają już pięć lat, a wydano w tym czasie 30 milionów dolarów.

Qtrax na razie będzie dostępny tylko w USA i w Europie, wyłącznie dla użytkowników systemów Windows XP/Vista. Posiadacze komputerów Macintosh będą mogli cieszyć się darmową muzyką od 18 marca - obiecują twórcy serwisu. Koszty udostępniania muzyki pokryją wpływy z reklam. Niestety, mają się one pojawiać w trakcie jej słuchania. Jak będzie to wyglądać w praktyce? To okaże się już nad ranem.

Kod:
http://www.qtrax.com/

Rof
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Sty, 2008   

Tiaaa... Słucham tranowego wałka i w breakdownie zaczyna mi jakaś laska piepszyć o proszku do prania... Nie dziękuję.

Fu Lou
VIP

nie qmam, ściągać na kompa plik z wstawioną reklamą Oo?

Luigi 
VIP

Ciekawe czy to jest tak że program dodaje w locie te reklamy, czy one są odrazu w piosenkach z tego serwisu. Jak to pierwsze to za pare dni powinien być już sposób na to :]

Kazio 
Rekrut

Nie wiem czy tutaj o tym pisze, ale czytałem, że wraz z muzyką bedzie jakaś aplikacja czy coś, co będzie monitorowało co słuchasz i do jakich celów to wykorzystujesz. Za takie coś to ja podziekuję, żeby mi coś w kompie siedziało co mi monitoruje co robie.

Amadi
[Usunięty]

To niemozliwe - takie sledzenie jest nielegalne. A tak w ogole to latwo sobie z tym poradzic - kiedys mi mama takie cos zalozyla :evil:
Wracajac do tematu to dalej bd korzystac z bearshare'a :D

Kazio 
Rekrut

A jednak...

Cytat:
są cyfrowym systemem zarządzania prawami autorskimi (DRM). Firma twierdzi, że będzie w stanie sprawdzić, jak użytkownik wykorzystał pobrane utwory, a nawet ile razy ich odsłuchał.

stąd: http://www.pcformat.pl/index.php/news/nid/862

Amadi
[Usunięty]

Ok, ale jesli beda nam chceili cos zrobic to bez porozumienia z odpowiednimi organami scigania w Polsce niewiele zdzialaja :)

elszczepanoo
Rekrut

Niestety postęp nie zawsze jest dobry. Niedlugo to zamontują mi jakiś czujnik na dysku i kamerę w pokoju...

Odpowiedz do tematu