Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Włosi zalegalizowali piractwo
Autor Wiadomość
Rof
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   Włosi zalegalizowali piractwo

Kod:
Zamierzenie włoskich ustawodawców było jasne: pozwolić użytkownikom wymieniać się obrazami i muzyką w celach naukowych oraz edukacyjnych w sytuacji, gdy nie przynosi to materialnych korzyści.

Jak podkreśla prawnik, Adrea Monti, w wywiadzie z Repubblica.it, w nowym przepisie mówi się o multimediach "niższej jakości". Tymczasem większość użytkowników komputerów wie, że zarówno pliki MP3, jak i obrazy JPEG są skompresowane stratnie - część informacji oryginału bezpowrotnie w nich utracono. Oznacza to, że idealnie pasują do definicji.

Użytkownicy właśnie zyskali cały wachlarz nowych możliwości. Od teraz mogą bez stresu publikować "niższej jakości" pliki MP3 na swojej witrynie, dzielić się nimi za pomocą P2P czy nagrywać na płyty i rozdawać znajomym. Oczywiście wszystko pod warunkiem, że zechcą im w ten sposób umożliwić naukę innych języków (cele edukacyjne) bądź pozwolić na porównanie wielu wykonawców (cele naukowe).

Bądź piratem, to legalne!*

* przynajmniej we Włoszech :P

elszczepanoo
Rekrut

Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

Bardzo przyjemny news , mam nadzieję, że u nas też kiedyś tak będzie :(
Ciekaw jestem, czy teraz piractwo u nich zmaleje, czy wzrośnie :D

Son 
Super-mod
Kazik rlz

tylko czekac, az sie w koncu wku*wi ktos i nie zobaczycie ani jednego nowego albumu, filmum gry. przestana robic po prostu, bo po co, skoro nic z tego nie maja.

Rof
[Usunięty]

Do tego co napisane jest powyżej -> :lol:
Popatrz na zestawienie boxoffice ile zarazbiają filmy. Ile zarabia taki Potter czy Star Wars :] O Władcy Pierścieni nie wspominam. Ale jaaaaaaaaaasne, nic nie zarabiają ;)

Swoją drogą, jeśli bilet do kina kosztuje 18 zł (!!), to ja się nie dziwię, że ludzie nie chodzą.

starjacker0
User

U mnie na nowosci kosztuje bilet 15PLN, takie gorsze filmy 12-13PLN, a ze znizka na legitymacje 10PLN. Ja osobiscie rzadko chodze do kina, bo mam do jednego 1,5 km, drugiego - 2km, a trzeciego - ok. 3 km. Ogolnie wole czekac jak pojawia sie w TV filmy.

Amadi
[Usunięty]

Publikowac mozna... Ale bez korzysci materialnych, wiec tacy piraci na hali nadal dzialaja nielegalnie. Zadna rewelacja - jedyne, co padnie to serwisy sprzedajace mp3 :)

starjacker0
User

Ja i tak wychodze z zalozenia, ze albo sciagac albo kupowac oryginaly - za pirata nigdy bym nie zaplacil (no chyba ze innego sposobu na zdobycie czegos nie byloby).

Rof
[Usunięty]

Amadi napisał/a:
Zadna rewelacja - jedyne, co padnie to serwisy sprzedajace mp3 :)

Lol, nie no jasne. To, że żaden pies nie będzie mógł Cię ściagać za ściaganie i udostępnianie stuffy to przecież nic. Niczym też jest to, że nawet z powódzctwa cywilnego, firmy fonograficzne nie będą mogły Cię pozwać.

Big LOL :hyhy:

Amadi
[Usunięty]

Nie no bo do tej pory wszystkie instytucje na calym swiecie zwalczaly piractwo :hyhy:
I ten powszechny strach w Polsce przed "nalotami".
Ten swistek to dla mnie tylko potwierdzenie tego, co i tak juz mialo miejsce.

elszczepanoo
Rekrut

Piractwo to temat niemal tak samo kontrowersyjny jak aborcja. Wywołuje mnóstwo emocji.
to był mały krok dla włochów, wielki dla ludzkości :D:

John
Rekrut

Wysłany: Wto 05 Lut, 2008   

Miejmy nadzieję, że inni pójdą w ich ślady

helmut 
Moderator

to poczytajcie w googlach teraz cos o niejakim CELLKILL :D
++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++

Rof
[Usunięty]

No i co to ma do tego helmut? Scena zawsze była przeciw p2p. Może nie każdemu trackerowi, ale na pewno takiemu, który zarabia na ich rls.
Ale co to ma wspólnego z tematem?

helmut 
Moderator

byc moze zle zinterpretowalem to co przeczytalem... wiec o co mi chodzilo...
dajmy na to, ze naprawde zalegalizuja piractwo we wloszech - co wg mnie jest absurdem - znajdzie sie kupa ludzi, ktorzy beda wymieniac sie materialem nielegalnym (co wlasciwie juz teraz tez sie stosuje). znajdzie sie tez grupa, ktorej jak to piszesz nie spodoba sie, ze ktos kradnie jej rilesy. co wtedy da moznosc sciagania/oferowania materialu, skoro oprocz fbi i cia takie grupy beda cie scigac, podadza twoj adres itp itd. niektorzy sie uciesza :)
co do tematu bezposrednio... chesz sie wyprowadzic do wloch? w polsce i ogolnie w europie jest zabronione piratowanie.
a to ze filmy w kinie tyle kosztuja nie powinny dziwic. chcialbys ogladac statki z gwiezdnych wojen latajace na sznureczkach?
aha bym zapomnial. filmy typu star wars, heri pota itp zarabiaja w szczegolnosci na merchandisingu, to ze ktos na tym niezle zarabia lub wykorzystuje zysk na rozwoj mlodziezy zwiazanej z kinematografia to chyba normalne. chyba ze jestesmy komunistami przeczacymi sobie ze nimi jestesmy

no to zem se nabazgral, co?!
:hyhy:
++++++++++++++++++++

Rof
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lut, 2008   

No tak, tylko wtedy, scena raczej nie bardzo będzie miała racji bytu. Fakt, nadal będą dostarczać jako pierwsi różny stuff, ale stracą rację bytu, bo piractwo będzie legalne, na rzecz homemadów.
Możliwe też, że trackery przerzucą się tam, bo to tam będzie legalne. I wtedy nie będzie już potrzeby "kradnięcia" ze sceny ich rlsów.

Nie, nie chcę. Nienawidzę włoskiego i samych Włochów (za darcie mordy na całą głośność, brak mózgu etc.).

Co do "Star Wars" to przywaliłeś - pierwsze przecież, które Lucas nakręcił, właśnie miały takie efekty, tzn. np.: statki Imperium były podwieszone na sznureczkach ;)
Bilety do kina są takie drogie nie tylko przez piractwo. Po prsotu pazerność ludźka nie zna granic. Niby co tam nie ma w kinie - dźwięk przestrzenny, panoramiczny, cyfrowy obraz i nie wiem co jeszcze. A wychodzi się z kina i stwierdza się, że to samo a nawet i więcej da się osiągnąć z dużym telewizorem, odtwarzaczem dvd i systemem głośników.
Po za tym w tych samych kinach, tylko w różnych miastach ceny się różnią - śmieszne.

I jeszcze apropos tego z zarabianiem na filmach - mówiłem o osiągach z boxoffica a nie w ogóle :)

Odpowiedz do tematu