Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielka Brytania odetnie piratów?
Autor Wiadomość
Luigi 
VIP

Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   Wielka Brytania odetnie piratów?

Po kontrowersyjnym pomyśle odcinania użytkowników pobierających z Internetu nielegalne treści we Francji, na podobny pomysł wpadły organizacje antypirackie w Wielkiej Brytanii.

Podobnie jak w przypadku Francji, brytyjscy Internauci mieliby być monitorowani przez swoich dostawców, natomiast w przypadku notorycznych piratów zebrane dane byłyby dalej przekazywane do niezależnej komisji. Ta, po stosownej weryfikacji, najpierw zaczęłaby od wysyłania ostrzeżeń. Jeśli ostrzeżeni użytkownicy nadal kontynuowaliby przestępczy proceder, zostaliby czasowo lub całkowicie pozbawieni dostępu do globalnej sieci.

Czterej najwięksi dostawcy usług internetowych w Wielkiej Brytanii - BT, Tiscali, Orange oraz Virgin Media przez najbliższe kilka miesięcy mają rozmawiać z wytwórniami w Hollywood oraz wytwórniami fonograficznymi w celu ustalenia szczegółów. Warto przy tym zaznaczyć, że negocjacje pomiędzy przemysłem muzycznym a rządem Wielkiej Brytanii toczą się już od przeszło dwóch lat, a mimo to nie zostały na razie podjęte żadne decyzje w tej sprawie.

Plany wprowadzenia w życie tych przepisów pozostawiają wiele kwestii pod znakiem zapytania. Niejasna pozostaje choćby sprawa darmowych hotspotów działających na terenie prawie całego kraju, z których może skorzystać praktycznie każdy. Co więc w przypadku, gdy ktoś korzystając z takiego hotspota pobierze z sieci nielegalne materiały? Kto wtedy usłyszy zarzuty, do kogo trafi ostrzeżenie o możliwości odcięcia od sieci?

Rzecznik stowarzyszenia dostawców usług internetowych w Wielkiej Brytanii jest jednak pełen nadziei, że dostawcy porozumieją się między sobą co do kwestii budzących wątpliwości. Przyklaskuje im Roz Groome, prezes organizacji antypirackiej NBC Universal walczącej o prawa wytwórni, podkreślająca ogromne wręcz straty spowodowane coraz częstszym naruszaniem praw autorskich. Przypomnijmy, że ocenia się, iż sześć milionów użytkowników szerokopasmowego dostępu do Internetu pobiera z globalnej sieci muzykę oraz filmy.

Źródło: timesonline.co.uk

elszczepanoo
Rekrut

Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Spokojnie - u nas to samo nie przejdzie :D
Ba, mam nadzieje , że taki głupi pomysł nie dotrze tutaj nawet.

Rof
[Usunięty]

A ja mam nadzieję, że w Uk tego też nie bedzie. Wielu upó jest z Uk.

Fu Lou
VIP

w GB? lol :lol:
1.jadę w centrum,
2.kręcę sie koło śmietników
3.przebieram w wyrzuconych laptopach...
4....znajduję z kartą sieciową,
5.idę pod tesco, do baru gdziekolwiek,
6.pobieram sobie filmy na wieczór i muzę na tydzień.

Rof
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lut, 2008   

A nie wie ktoś jak szybko u nich śmigają hot spoty? :] Po za tym co za problem wprowadzić w nich jakieś limity? Na pobór danych, wielkość ściąganego pliku etc.? :>

syksyk 
_

Wysłany: Czw 14 Lut, 2008   

hot spoty maja rozne... kolega w mieszkaniu z jednego korzysta i ma transferek ~70kb

Odpowiedz do tematu