Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Motór w TVP 2
Autor Wiadomość
Kazio 
Rekrut

Wysłany: Pią 22 Lut, 2008   Motór w TVP 2

Cytat:
W “Dwójce” zobaczymy film nakręcony w Biłgoraju

We wtorek, 26 lutego, o godz. 22.05 w Programie 2 TVP pokazany zostanie film “Motór”. Jego reżyserem, a także autorem scenariusza jest biłgorajanin Wiesław Paluch, a niemal całość zdjęć nakręcono w jego rodzinnym mieście i okolicach.

"Motór" zostanie zaprezentowany w prestiżowym paśmie "Magazyn filmowy Kocham Kino" Grażyny Torbickiej. Autorka prezentuje w nim filmy szczególnie warte polecenia. Rodzime produkcje trafiają tu raczej rzadko. Dzieło Palucha już dawno zyskało status "kultowego", zdobyło wiele nagród i wyróżnień na festiwalach, w tym także na najważniejszym dla polskiej kinematografii - w Gdyni. Mimo to, nie dotarło do tzw. szerokiej widowni, m.in. dlatego, że zbyt późno trafiło do dystrybucji kinowej.

Dla Wiesława Palucha (ur. 1966) "Motór" był debiutem fabularnym. Wcześniej - m.in. dzięki takim dziełom, jak "Przerwy w dostawach prądu" - zyskał duże uznanie jako twórca krótkometrażówek.

Na przełomie lipca i sierpnia 2002 roku w Biłgoraju i kilku sąsiednich miejscowościach zrealizowano zdjęcia do filmu. W epizodach wystąpiło wielu mieszkańców tego miasta.

Cytat:

Rok 1983. Małe miasteczko. Grupa chłopaków tworzy "sektę-wygłup" czczącą motocykle WSK, nazywane przez nich motórami. Jedynie Bazyl, młodzieniec religijny, nie od razu daje się wciągnąć w kult "motóra". Ale i on po wielu przeżyciach zostaje wyznawcą WSK.
Lata 90. Bazyl jest nadal gorliwym "motórzystą". W czasie podróży do Warszawy postanawia dla żartu zabrać do samochodu znalezionego w rowie miejscowego alkoholika, Gawluka. W Warszawie pozostawia go na poboczu drogi. Obudzony przez przejeżdżające samochody Gawluk jest wstrząśnięty. Przekonany, że zdarzył się cud, postanawia przestać pić...

Polecam :D :D W moim mieście kręcony. Pn Paluch chodził z moją mamą do jednej klasy :D Byłem na premierze, masakra.
Ze znanych aktorów gra tu ten Bosak, co grał w m jak miłość.

skoras 
Moderator

Wysłany: Wto 26 Lut, 2008   

Kazio napisał/a:
W “Dwójce” zobaczymy film nakręcony w Biłgoraju

We wtorek, 26 lutego, o godz. 22.05 w Programie 2 TVP pokazany zostanie film “Motór”. Jego reżyserem, a także autorem scenariusza jest biłgorajanin Wiesław Paluch, a niemal całość zdjęć nakręcono w jego rodzinnym mieście i okolicach.

Z Twojego miasta Kazio i z mojej szkoły :D
Kilka lat temu ukonczył szkołę do której ja teraz uczęszczam, tylko ze on był na reżyserii :D

Czyli Kazio mamy coś ze sobą wspólnego - Wiesława Palucha :D

Kanał IRC

Dread Rock 
Moderator

Wysłany: Sro 27 Lut, 2008   

a dużo o tych WSK-ach tam było w tym filmie?
Bo jak tak to musze go skąbinować jakoś :D też mam motór :P

Get Ready To Rock

Kazio 
Rekrut

Wysłany: Sro 27 Lut, 2008   

Hehe no Skoras :D
DR- wszystko kręci się wokół WSK, skombinuj sobie koniecznie :D

aru
VIP

Wysłany: Pią 29 Lut, 2008   

Obejrzałem sobie ten film i powiem, że troche kiepski :D
Ale dobre było jak listonosz podjechał czy ktoś tam tym "motórem" a oni do niego podlecieli i zaczynali głaskać itp :D

Never die...

The show must go on...

Odpowiedz do tematu