Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Katyń" wybrany polskim filmem wszech czasów
Autor Wiadomość
elszczepanoo
Rekrut

Wysłany: Wto 26 Lut, 2008   "Katyń" wybrany polskim filmem wszech czasów

Cytat:

Niepowodzenie "Katynia" podczas tegorocznej oscarowej gali nie wpłynęło na stosunek Polaków do tego filmu. Według ostatnio przeprowadzonych badań ponad połowa z nas uważa, że dzieło Andrzeja Wajdy to najlepszy polski film wszech czasów.

Drugie miejsce w rankingu zajęli "Krzyżacy" Aleksandra Forda, a trzecie "Potop" Jerzego Hoffmana. Naród uważa również, że Wajda jest najlepszym polskim reżyserem. Na podium znaleźli się także Roman Polański i Krzysztof Kieślowski.

Sam Wajda nie wydaje się zbytnio rozczarowany brakiem statuetki dla "Katynia". Cieszy się, że Europa i reszta świata zauważyła ten film.

Tak na pocieszenie po oscarach...

skoras 
Moderator

Wysłany: Wto 26 Lut, 2008   

COOOOOO!? Katyń? :rofl: Potop? Krzyżacy?

Niech ci ludzie sobie lepiej obejrzą "Człowieka na torze" Andrzeja Munka
A od Katynia to jest nawet lepsze "Dwaj ludzie z szafą" - krótka etiuda studencka Polańskiego.

Kanał IRC

Kazio 
Rekrut

Wysłany: Wto 26 Lut, 2008   

No to raczej nie pocieszenie, tylko załamanie totalne.
Bardzo dobrze, że Katyń nie dostał oscara bo nie było za co.

Film porażka totalna. W szkołach (nie u mnie) uczniowie musieli iść na ten film do kina, taka to polityka, nabijanie kasy i oglądalności w jednym :D

Rof
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Mar, 2008   

:pan: z tym filmem. Ściągam już tydzień, bo mama chciała zobaczyć, ale jakoś mój hdd nawet tego shitu nie chce xD

Amadi
[Usunięty]

Smiac mi sie chce z ludzi, ktorzy nie dosc, ze plakali na tym filmie (bo to mozna wybaczyc), to jeszcze maja pretensje, ze film kompletnie nie zrobil na niektorych wrazenia. Dla mnie obejrzenie tego filmu to byl obowiazek (jak juz Panicz Kazio wspomnial), a nominacja do Oskara to kolejny powod do smiechu. CIESZE sie, ze nie dostal, bo nie mial za co.
Chociaz te wszystkie Oskary to tez idiotyzm totalny, obejrzyjcie sobie film "To nie jest kraj dla starych ludzi" i pomyslcie, za co taka ch*jnia dostala 4 oskary o.O

Moj tata fajnie podsumowal ten film: Kolejny syf, na ktorym pokazuja biednych, bitych Polakow. I po co?

bakus
Rekrut

Amadi napisał/a:
Moj tata fajnie podsumowal ten film: Kolejny syf, na ktorym pokazuja biednych, bitych Polakow. I po co?

Po to żeby pokazać historię Polski która chcąc niechcąc jest tragiczna. Także żeby nie kojarzył się że jesteśmy ciemnym narodem i że Polacy walczyli razem z Niemcami podczas drugiej wojny światowej jak to myślą niektórzy... To jest film historyczny, więc super mega akcji niema się co po nim spodziewać.

Amadi
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Mar, 2008   

Och tak, taka tragiczna... Chcialbym zobaczyc film o wymordowanych 500.000 Rosjanach w obozach gdzies na Litwie chyba, to moze dopiero by bylo tragedia, 90.000 Niemcow (co prawda nazistow, ale tez ludzie) na Syberii, czy POLTOREJ MILIONA Ormian zabitych przez Turkow.
Historia Polski tragiczna jest tak naprawde dopiero od XIX wieku - nie tak zle, zwlaszcza jesli wezmie sie historie dowolnego narodu z innego kontynentu :]

Cytat:
że Polacy walczyli razem z Niemcami podczas drugiej wojny światowej jak to myślą niektórzy

Bardzo nieliczni, tepi ludzie.

Cytat:
To jest film historyczny, więc super mega akcji niema się co po nim spodziewać.

Aleksander, 300, Wrog u bram - 3 filmy historyczne z akcja, prosze bardzo :P Ale to tak tylko na marginesie.

Rof
[Usunięty]

Amadi napisał/a:
Aleksander, 300, Wrog u bram - 3 filmy historyczne z akcja, prosze bardzo :P Ale to tak tylko na marginesie.

Aleksander - wszyscy pisali, że film denny i głównie skupiono się na :sex: młodego Alexa
300 - jasne film historyczny na podstawie komiksu - świetny materiał :lol:
Wróg u bram - jeden z najgorszych filmów wojennych. Nudny i skupiony raczej na pojednyku snajperskim a nie na histori II WŚ.

Amadi
[Usunięty]

Rof napisał/a:
Aleksander - wszyscy pisali, że film denny i głównie skupiono się na :sex: młodego Alexa

yhy... Bo wszyscy patrzyli na ten film od strony historii :hyhy:

Rof napisał/a:
300 - jasne film historyczny na podstawie komiksu - świetny materiał :lol:

Nie osmieszaj sie, prosze... http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Termopilami
Straty
Persja - 10 000 - 30 000
Polis Greckie - 299 Spartan, 4 000 Greków
W filmie nawet pole walki sie zgadzalo - Termopile ("Gorace wrota" chyba) to byl wlasnie ten kanion i dzieki obejsciu go, Persowie wygrali.

Rof napisał/a:
Wróg u bram - jeden z najgorszych filmów wojennych

Pierwszy raz spotykam sie z taka opinia o.O

Rof napisał/a:
Nudny i skupiony raczej na pojednyku snajperskim a nie na histori II WŚ.

:k: No cos Ty, tam w ogole nic nie bylo o bitwie o Stalingrad :lol: A historia dwoch snajperow tez wymyslona :lol:
Poza tym, ze gosciu mial rysy typowo kazachskie i inaczej troszke wygladal finalowy pojedynek, to historia w pelni prawdziwa :)

Nie wierzysz?

Ranking 10 najlepszych snajperów --> 3. Wasilij Zajcew

Rof
[Usunięty]

Amadi napisał/a:
Nie osmieszaj sie, prosze... http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Termopilami
Straty
Persja - 10 000 - 30 000
Polis Greckie - 299 Spartan, 4 000 Greków
W filmie nawet pole walki sie zgadzalo - Termopile ("Gorace wrota" chyba) to byl wlasnie ten kanion i dzieki obejsciu go, Persowie wygrali.

No coś Ty? Na prawdę? Wow, dobrze, że mi powiedziałeś :lol:
Maszp roblem z rozumieniem tego co piszę (zresztą nie pierwszy raz). Napisałem, że nie można nazwać filmem historycznym czegoś, co było na podstawie komiksu. To tak jak nakręcić Ben Hura na podstawie komiksu - jakaś kompletna pomyłka.

Amadi napisał/a:
Pierwszy raz spotykam sie z taka opinia o.O

Bywa. Po prostu nie wydaje mi się, by tam byo coś specjalnego. To nie "Kompania Braci", przy której takie filmiki wymiękają.

Amadi napisał/a:
No cos Ty, tam w ogole nic nie bylo o bitwie o Stalingrad

Nie no była dokładna analiza etc. Przecież to nie "Stalingrad" o.O

Amadi napisał/a:
A historia dwoch snajperow tez wymyslona. Poza tym, ze gosciu mial rysy typowo kazachskie i inaczej troszke wygladal finalowy pojedynek, to historia w pelni prawdziwa :)

Bardziej chodziło mi o to, że cały czas to był jak pojedynek dwóch gości a nie film woejnny. Równie dobrze mógłby by to być film dziejący się w jakiejś przyszłości na zapyziałej planecie - to nadal będzie pojedynek dwóch snajperów a nie film o wojnie. To nie "Szeregowiec Ryan" czy etc. To film o pojedynku.

helmut 
Moderator

Trzymajcie sie tematu. Pan skoras ma racje. Nie wszystko co Wajda to musi byc zaraz dobre albo najlepsze. Czy Polskim kinem rzadza tylko Wajda, Kieslowski & co? Skoras licze na Ciebie :ok: :)
Katyn wg mnie nie jest najlepszym polskim filmem.

bakus
Rekrut

Co do wcześniejszych postów: Czy te wszystkie filmy opowiadają o śmierci nie uzbrojonych jeńców wojennych? Gdyby był to film o śmierci na Sybirze też byłby taki bo cóż mogło się dziać. Gdyby był to film o śmierci w komorach gazowych też byłby taki. Nie porównujmy filmów w których wojsko A walczy przeciwko wojsku B bo film Wajdy nie pokazuje walki Polaków. O tym powinien powstać nowy film i myślę że mógłby być dobry.

Amadi
[Usunięty]

Rof napisał/a:

Maszp roblem z rozumieniem tego co piszę (zresztą nie pierwszy raz). Napisałem, że nie można nazwać filmem historycznym czegoś, co było na podstawie komiksu. To tak jak nakręcić Ben Hura na podstawie komiksu - jakaś kompletna pomyłka.

A ja Ci probuje wyperswadowac, ze mozna. Komiks jest zgodny z historia, wiec nie widze przeszkod, by uznac go za zrodlo historyczne.

Cytat:

Amadi napisał/a:
No cos Ty, tam w ogole nic nie bylo o bitwie o Stalingrad

Nie no była dokładna analiza etc. Przecież to nie "Stalingrad" o.O

A co, moze Leningrad? :D

Amadi napisał/a:
dobrze mógłby by to być film dziejący się w jakiejś przyszłości na zapyziałej planecie - to nadal będzie pojedynek dwóch snajperów a nie film o wojnie. To nie "Szeregowiec Ryan" czy etc. To film o pojedynku.

Acja filmu jest osadzona w realiach II ws, oparta na wydarzeniach z tamtego czasu.
Na tej samej zasadzie mozna by bylo Szeregowca Ryana tez przeniesc i osadzic np w realiach ladowania na Sycylii czy w Pn Afryce.

Odpowiedz do tematu