Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet od UE dla rodzin ubogich
Autor Wiadomość
Luigi 
VIP

Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   Internet od UE dla rodzin ubogich

Unia Europejska ma zamiar przeznaczyć 364 miliony euro na dostarczenie dostępu do Internetu dla ubogich rodzin i osób niepełnosprawnych. Według pierwszych przewidywań pomoc ma trafić do blisko 100 tys. gospodarstw. W tym celu mogą być realizowane różne projekty. Jeden z nich zakłada dostarczanie gotowych konfiguracji do wybranych domów, wraz z oprogramowaniem i opłacaniem abonamentu.

Były wiceminister gospodarki, Andrzej Piotrowski zwraca uwagę na kontrowersyjność przedsięwzięcia, w obawie przed sprzedażą otrzymanych maszyn przez część rodzin patologicznych. Inni zauważają, że Internet nie będzie raczej używany jako narzędzie do poszukiwania pracy, czy też edukacji, lecz głównie do rozrywki. Krzysztof Chełpiński z Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, zwraca przy tym natomiast uwagę na stosunkowo małą liczbę usług elektronicznych, która jednocześnie hamuje wspieranie popytu na nie.

Wiceminister rozwoju regionalnego, Jarosław Pawłowski odpowiada, że ministerstwo zdaje sobie z tego sprawę. Zaznacza przy tym jednak, że to właśnie między innymi dzięki środkom z Unii Europejskiej będzie tworzona coraz większa ilość usług internetowych. Mówi też, że są unijne środki na ich rozwój, także w prywatnych przedsiębiorstwach. Podkreśla, że unijne środki będą wykorzystywane również na budowę sieci w miejscach, gdzie nie opłaca się to firmom komercyjnym. Na ten cel przeznaczono 200 mln euro.

Źródło: Rzeczpospolita

Pewno patologiczne rodziny będą brać komputery i je sprzedawać, chyba że będą jakoś wybierać te rodziny. Ogólnie to fajny pomysł mają. :)

elszczepanoo
Rekrut

Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

Ciężki pomysł.
Patologiczne rodziny trzeba by najpierw ucywilizować.

PcMichu
VIP

Wysłany: Pon 14 Kwi, 2008   

elszczepanoo napisał/a:
Ciężki pomysł.
Patologiczne rodziny trzeba by najpierw ucywilizować.

Szczepan dziecko...powiedz mi ile ty masz lat bo twój tok myślenia poraz kolejny utwardza mnie w przekonaniu,że albo nie masz więcej niż 12lat albo poprostu jaraś jakieś zielsko na potęge i niebardzo to wpływa na twoje szare komórki....sory,że trochę pojechałem ale wygląda,że niebardzo chce ci się zastanowić przed napisaniem jakiegoś posta...

A co do sprawy, myślę,że jest to dobry pomysł, bardzo rozczarowuje mnie to,że często ludzi ubogich przypisuje się do patologii...jest to nie na miejscu.

A i jeszcze do szczepana....Rodzin patologicznych nie trzeba ucywilizowywać tylko należy szukać,żródła problemu tu dzież konfliktu i rozwiązywać je...
Ucywilizować można jakieś plemiona które, biegają bez ubrań, gotują w liściach i zjadają się na wzajem jako kara za jakieś złe czyny...chcę zaznaczyć,że takie plemiona jeszcze istnieją.

Odpowiedz do tematu