Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak nagrac płyte z grą tak żeby działała na ps2??
Autor Wiadomość
_unknown
Gość
Wysłany: Sob 04 Lis, 2006   

A jeśli chciałbym nagrywać na płytki marki PLATINUM? Będą działać?

szpaq
User

Wysłany: Sob 04 Lis, 2006   

jako tako będą. ale bym nie nagrywał na słabych nośnikach takich jak Platinium, szkoda lasera. najlepiej nagrywać na tdk, sony, verbatim

Kumpel xD
Newbie

Wysłany: Nie 05 Lis, 2006   

Jako, że ostatnio znowu pojawiają się ciągle te same pytania odnośnie stworzenia poprawnego Backup'a naszej oryginalnej gry czy też niemożnością poradzenia sobie ze ściągniętą grą.
Z nudów postanowiłem zrobić taki mini poradnik obrazkowy dla niezaznajomionych w tym i dla tych, którym nie chce się szukać na forum (zwłaszcza dla nich). :wink:

1) Ściągłem gre z internetu, ale pojawiły mi się dużo dziwnych plików co mam z nimi zrobić??
często zadawane pytanie przez nowych userów odpowiedzi również padały juz wiele razy no ale cóż.

- Na obrazku NR1 widzimy przykładowo spakowaną grę na PS2 jak można zauważyć mamy tam dużo "tych dziwnych pliczków" co z nimi zrobić ??
Najlepiej kliknąć na jeden z tych plików np. ten z NR1 prawym klawiszem myszy i następnie w zakładę "Otwórz za pomocą" gdzie wybieramy wszystkim znany program WinRAR...
- Po tym zabiegu powinno nam się otworzyć okienko, które mamy pokazane na zdjęciu NR2...
- Jak trudno nie zauważyć widać dwa pliki jeden z nich ma rozszeżenie *ISO (mogą być także inne *GI, *MDS, *NRG itd) i to właśnie jego wypakowujemy ten drugi nas nie interesuje jest zbędny więc klikamy na "Extract To" i zapisujemy sobie gdzieś ten pliczek...
- U niektórych osób może się przy nim (naszym ISO) pokazać ikonka Rara niech was to nie zmyli gdyż winRAR ma opcję rozpakowywania plików ISO, a tego nie chcemy zrobić...
- Dalej już tylko pozostaje nam wypalić nasze ISO na czystą płytkę DVD za pomoca jakiegoś programu do nagrywania przykładowo Alcohol120% lub DVD Decrypter o czym niżej... :)
Zdjęcie NR1 Zdjęcie NR2

2) Jak mam zrobić Backup'a (kopie) mojej oryginalnej gry ??
to pytanie również często się pojawia generalnie polecam do tego te dwa programy, które radzą sobie z tym bardzo dobrze, a są nimi :
Alcohol 120%
DVD Decrypter

- Zacznijmy może od Alcohola...

Pierwsza czynnością jaką robimy wkładamy płytkę z naszą grą do napędu i uruchamiamy wspomniany program.
- Następnie klikamy w zakładkę "Kreator kopiowania" (fotka nr1).
- W następnym okienku nie zmieniamy nic (możemy jeśli ktoś chce podzielić obraz na mniejsze części, ale w sumie nie jest to potrzebne) i klikamy po prostu "Dalej" (fotka nr2).
- W kolejnym oknie przy użyciu opcji "Położenie pliku z obrazem" wskazujemy miejsce gdzie chcemy nasz obraz zapisać, poniżej zaś w "Nazwa pliku" mamy możliwosć wpisania dowolnej nazwy dla naszego obrazu. Po zakończeniu tych czynności klikamy "Dalej" (fotka nr3).
- Naszym oczom ukazuje się kolejne okienko z kilkoma opcjami...
Zaczynamy od "Prędkość zapisu" trzeba pamiętać żeby nigdy nie dawać więcej niż 4x gdyż może to spowodować iż nasz Backup będzie się zacinał bądź wogóle nie zadziała. Dalej mamy opcję "Tryb zapisu" tam nie powinniśmy nic zmieniać ma zostać "DVD DAO". Jest jeszcze opcja "Skasuj plik z obrazem po nagraniu", która zaznaczamy jeśli chcemy aby program automatycznie usunął obraz po zakończenu nagrywania gdy już wszystko zrobimy klikamy "Dalej" (fotka nr4).
- Ukaże nam się okienko, w którym widzimy zgrywanie naszego obrazu na HDD nie pozostaje nam nic innego jak czekać aż dojdzie do 100%. :P (fotka nr5).
- Gdy licznik dobije do 100% wyskoczy nam kolejne okienko (fotka nr6), które będzie oznaczać iż program zgrał nam obraz na dysk twardy i oczekuja na pustą płytkę więc cóż nam pozostaje innego jak wyciągnać płytkę z grą której zgrywaliśmy obraz i wsadzić czysta płytkę DVD.
- Zobaczymy okieno jak na fotce nr7, które nas informuje iż obraz jest nagrywany na nośnik w napędzie trochę to potrwa więc można sobie zrobić np. cherbate albo cosik takiego...
- Ostanit jakże radujący nasz komunikat widoczny na fotce nr8 informuje nas, że obraz został pomyślnie nagrany klikamy "OK" i nie musimy się już martwić, że zniszczymy sobie naszą jakże drogocenną grę :twisted: :roll:

nr1nr2nr3nr4
nr5nr6nr7nr8

- Teraz kolej na DVD Decryptera...

Pierwsza czynnością jaką robimy wkładamy płytkę z naszą grą do napędu i uruchamiamy wspomniany program.

- Następnie uruchamiamy nasz program i przechodzimy odrazu do działania. Klikamy w zakładkę "Mode" gdzie wybieramy "ISO", a tam z kolei zaznaczamy "Read R". Dalej w "Destination" wybieramy miejsce, w tórym chcielibyśmy zapisać nasz obraz płytki po czym klikamy w obrazek poniżej (ten z płytką DVD i napędem) (fotka nr1 i nr2).
- Po tej czynności zobaczymy dokładnie to samo co na fotce nr3, a oznacza to iż nasz obraz zgrywa się na HDD więc mamy chwilę dla siebie.
- Gdy obraz zgra się poprawnie zobaczymy komunikat widoczny na fotce nr4 więc klikamy "OK" i wyjmujemy płytkę z grą.
- Teraz trzeba naszą grę wypalić. Aby tego dokonać ponownie klikamy w zakładkę "Mode" wybieramy "ISO" z tym, że teraz trzeba zaznaczyć "Write W" (fotka nr5).
- W miejscu gdzie pisze "Source" znajdujemy nasz obraz, który chcemy wypalić. Zanim jednak zaczniemy i klikniemy w obrazek płytki DVD i napędu oznaczające rozpoczęcie nagrywania ustawiamy sobie w "Settings" prędkość z jaką chcemy nagrać nasza grę jak już wcześniej pisałem w przypadku Alcohola napiszę i tutaj nie nagrywamy szybciej niż 4x (fotka nr6).
- Ukaże nam się kolejne okieno, w którym możemy obserwować postęp w nagryaniu czyli inaczej mówiąc mamy znowu chwilkę czasu dla siebie (fotka nr7).
- Gdy licznik osiągnie 100% zobaczymy identyczny komunikat co na fotce nr8) więc nie pozostaje nam nic innego jak kliknąć 'OK" i rozkoszować się Backupem naszej oryginalnej gry której przecież nie chcemy sobie zniszczyć.

nr1nr2nr3nr4
nr5nr6nr7nr8

3) Wypaliłem grę, ale mimo wszystko nie chce mi działać dlaczego??
Gdy ma miejsce coś takiego mamy kilka możliwości do rozważenia.

Co takiego mogło być przyczyną tego że nasza konsola nie chce odczytać płytki z grą chociaż podczas nagrywania nie było zadnych problemów?
No więc tak po kolei :

- Zbyt duża prędkość nagrywania (nie powinno się nagrywac szybciej niż 4x).
- Gra nagrana została na nośniku słabej jakości np. Hawk, Esperanza, Blupop itp. (praktycznie każdy poleca nagrywać gry na nośkikach DVD marki Verbatim lub TDK gdyż przez wielu ludzi uważane one są za najlepsze dla naszych czarnul).
- Obraz płytki który nagrywaliśmy mógł być uszkodzony przez co nie został poprawnie nagrany na płytkę (zaleca się zgranie jeszcze raz obrazu na HDD żadko zdarzają się takie przypadki no ale...)
- Gra została nagrana na płycie DVD-RW, DVD+RW, CD-RW, CD+RW, z którymi większość konsol ma spore problemy a czego nastepstwem jest nieumiejętność do przeczytania danych z takiego nośnika (nie wspominam juz o tym, że wkładanie takich płyt obojętnie z czym do konsoli nie słuzy zbytnio naszemu laserowi).

4) Jaki nośnik jest najlepszy (czyli na jakich płytkach nagrywać backupy)??

- z tego co można znaleźć/dowiedzieć się na tym i nie tylko forum zdecydowanie większa część osób poleca nośniki dwóch firm a mianowicie:

- VERBATIM DVD-R
- TDK DVD-R

- Dlaczego akurat te płytki i czy mogą być "+" czy też koniecznie "-"
- poniekąd jedne i drugie sa dobre wszystko zależy od naszej konsoli tak więc najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest nagranie jakiejś gry na "plusa" i "minusa", a po tym zabiegu tylko sprawdzić, z którą nasza konsolka ma najmniejsze problemy jeśli chodzi o odczyt danych (ja osobiście polecam nagrywąc na "minusach" z doświadczenia wiem że z takimi płytkami konsolki raczej nie mają problemów).

www.konsola.pl :)

Fifi346
Newbie

Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

Elo a ja mam problem, odnośnie nagrywania gier powyżej 4gb. Jak chce z oryginału zrobic kopie zapasową to nie moge bo pisze ze fat32 nie opslugoje plikow powyzej 4gb. Prosiłbym bardzo żeby ktoś napisał jak nagrać takie płyty. Dzieki z góry za odp

szpaq
User

Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

twój dysk jest sformatowany w starym systemie FAT32który nie obsługuje plików większych niż 4gb, musisz zmienić na NTFS (działa na windows xp i nowszych systemach) musisz zrobić to co jest podane w linku:
http://www.centrumxp.pl/W...32_na_NTFS.aspx

Odpowiedz do tematu