Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tatooo:D tatuaże
Autor Wiadomość
Pustack
User

Wysłany: Nie 05 Mar, 2006   Tatooo:D tatuaże

hej ludziska! co sądzicie o tatuażach?? może macie jakąś swoją dziarke? jak tak to chwalcie się:)
ja mam skorpiona na łopatce od 1.5 roku i nie załuje a wiele osób mi to odradzalo mówiąc własnie to że będe żałował...

Ginger
_

Wysłany: Nie 05 Mar, 2006   

Heh, chlopiee co to jest 1,5 roku? Docenisz te slowa, pewnie, za 20 - 30... Ja wlasciwie nie mam nic przeciwko, podobaja mi sie nawet, ale sam sie raczej nie obdziaram.

aXeL X 
Super-mod

tatuazu sobie raczej nie zrobie

jeszcze masz duuuzo czasu, zeby pozalowac, ze sobie tatuaz zrobiles, ale wcale tak nie musi byc..
nie zachecam i nie odradzam robienia sobie tatuazy - jak to powiedzial Jurek Owsiak: "robta co chceta" :)

wb
User

fajna sprawa, do 35 roku zycia albo jak sie nie ma dzieci, pozniej to dzielo sztuki przysparza tylko klopotow.

melanzystka
User

no macie rację,że w dojrzałym wieku to nie przystoi. jednak jeśli ktoś bardzo chce i tak sobie zrobi dziarę. moim zdaniem najlepiej się dziarać u osoby,która ma doświadczenie w tym fachu,żeby nie mieć brzydkich ,,pamiątek". tatuując się należy pamiętać,że to pozostaje na całe życie,gdyż usuwanie nie jest sprawą prostą,tanią,ani tym bardziej bezbolesną. osobiście jak na razie nie mam żadnej dziarki,co mi w niczym nie przeszkadza. jakoś mnie do tego nie ciągnie,ale u faceta tatuaże to inna sprawa ;] mam słabość do złych chłopaczków :P kiedyś w Italii widziałam takiego ziomka,który miał na szyji wydziarany kod kreskowy,z deczka dziwne,ale podobało mi się :)

aXeL X 
Super-mod

myslisz ze on ma latwe zycie przez To?
zawsze jak wychodzi ze sklepu, to czujniki wariuja ;)
ochrona go przeszukuje
policja sie zjawia ;)
niepotrzebne aresztowanie
noc w celi
1000euro kaucji
rodzina placze
zona chce rozwodu
rodzina sie go wypiera
same klopoty ;) a koles potem sie tlumaczy, ze to Tylko tatuaz... ;)

..."niegrzeczny" to jego drugie imie ;)

ps: kod kreskowy, jak dla mnie, odpada ;)

syksyk
Gość

a mnie sie za to wydaje ze temat juz gdzies byl :think: i chyba Kituch sie dziarka swoja chwalil :|

Emze 
User

a dlaczego mowicie, ze w dojrzalym wieku to nie przystoi? a w czym przeszkadza tatuaz jesli ma sie dzieci czy ma sie wiecej niz 35 lat? nie rozumiem. ja uwazam, ze to tylko wylacznie moja sprawa jak bede mnie postrzegali ludzie i mnie osobiscie nie obchodzi co ktos bedzie o mnie mowil, ze mam np. cos wydziarane na nodze, plecach, czy reku, tatuaż wyraza moj charakter, moja osobowosc, a to co powie sasiadka z 6 piętra sasiadce z 5 to mam to gdzies jezeli o to chodzi, fakt moze byc problem np. z dostaniem pracy jesli ktos ma wydziarane dlonie czy ma cos na szyi, podobne jest z piercing'iem, jesli ktos ma kolczyki w wielu miejscach i bardzo to lubi, nie widze w ogole problemu w wyrazaniu swoich racji, u nas w kraju jest to narazie malo tolerancyjne bo w dalszym ciagu kojarzy sie to starym dewotom z wiezieniem i zakladami podobnego typu, chociaz coraz wiecej ludzi ma teraz tatuaze i nie jest to postrzegane tak jak z 5 czy 10 lat temu. ja chcialbym zrobic sobie cos na plecach, moze cos jeszcze na nodze, niestety brak funduszy nie pozwala mi zbytnio na cos wiekszego ehh, ale bardzo chcialbym :)
Ostatnio zmieniony przez Emze Nie 05 Mar, 2006, w całości zmieniany 1 raz  

mumu
User

Kiedys robienie tatuarzy to była głupota bo były niezbyt fajne :) jakies panienki albo kotwice na rekach :rofl: :rofl: ale teraz tatuaze to dzieła sztuki i wcale nie przeszkadzaja w dorosłym zyciu chyba ze na twarzy sobie ktos zrobi ...
Jestem jak najbardziej ZA tatuazami ...sam juz planuje zrobic sobie ale jestem przekonania ze małe tatuaze sa dla dziewczyn a duże tatuarze wygladaja tylko dobrze...dlatego nie stac mnie na razie na moj wymarzony tatuaz bo bylem z projektem i mi krzykneli bardzo duza sumke za niego ...jak bede narzekał na nadmiar pieniedzy to sobie zrobie :D: :ok:

MISZCZ
Gość

a ja bym sobie walnal takie jak maja ludzie z KoRna :evil: podoba mi sie tatuaz (wlasciwie dwa) Jonathana Davisa: "HIV" na lewym ramieniu, na drugim jakas postac (nie wiem dokladnie kto to, ale wazne ze jest), nad tylkiem "KoRn" (chociaz wolalbym na plecach bardziej ;) ), kolejny to tatuaz Head`a (nie wiem czy go jeszcze ma, zwazajac na jego 'przemiane') - napis "issues" na prawej ręce (pomiedzy nadgarstkiem a lokciem, tak od dolu), hmmm...... a na łydce walnalbym dzieci z okladki 'Untouchables', tylko jeszcze nie wiem na ktorej lydce :think: a na dodatek na klacie (tylko znowu nie wiem, czy bardziej na prawo czy bardziej na lewo) walnalbym tygrysa :evil: :D
Więc szukam sponsora :)

Aco sądzicie o tatuowaniu sobie reklam na widocznych miejscach (czolo, brzuch, plecy, rece....) ?? oczywiscie za odpowiednią sumką?? Gdyby była jakas konkretna, to bym polecial :D: D

Kituch
User

syksyk napisał/a:
a mnie sie za to wydaje ze temat juz gdzies byl :think: i chyba Kituch sie dziarka swoja chwalil :|

Ty to masz nie zawodną pamiec :D: nie był to temat w pogawedkach tylko w programach ktoś wrzucił program Studio Tatuażu :P i tam kilka osob sie wypowiedziało. http://www.uncity.pl/viewtopic.php?t=4570 temat juz jest nawet zamkniety :P
syksyk wiec nie widze powodów żeby zamykać ten temat :)

To teraz do tematu jak juz syksyk wczesniej wspomniał to posiadam narazie jedną dziare ale kto wie co dalej bedzie :P
śmierć na lewym ramieniu mam ją już prawie dwa lata :) a co do waszych wypowiedzi to mój ojciec ma tatuaż kilkanascie lat i ani jemu ani nikomu nie przeszkadza ten tatuaż a ma wiecej niż 35 lat. ale nie lubie ludzi którzy robią tatuaze bo im sie spodobał tatuaż jakiejś gwiazdy np. piosenkarz albo aktora. a co do usuwania to jest to coraz tansze jak pytalem sie ile bym musial zaplacic za uniecie mojego tatuazu laserowo to powiedzieli że około 200 zł a zrobienie takiego tatuazu kosztuje 150 zł
kilka lat temu kosztowało ponad tysiac zł ale teraz to tanieje.
W planach mam jeszcze na pewno jeden tatuaż dokładniej napisik: "KTCSFINNP" (melanzystka wie o co chodzi :lov: :kiss: )

Ginger
_

@MISZCZ - nie ma to jak orginalnosc :P ...
A jesli chodzi o usuwanie to juz lepiej miec tatuaz niz wielka blizne po nim... Jeden koles na moim osiedlu mial usuwany i wyglada to okropnie...

Cytat:
u nas w kraju jest to narazie malo tolerancyjne bo w dalszym ciagu kojarzy sie to starym dewotom z wiezieniem

A z czym ma sie kojarzyc? W koncu to w pierdlu zaczeto sie tatuaowac. :?

MISZCZ
Gość

hmmm no jestem poprostu wielkim fanem Korna i to dlatego tak :) wszystko co oni robia jest przeze mnia akceptowane (chociaz ostatnia plyta to totalne dno :p ) i na tym sie wzoruje. A poza tym, to kazdy sobie dziara co chce, jak chce i gdzie chce ;)

Emze 
User

w pierdlu zaczeto sie tatuowac, ale nie znaczy to, ze ma to byc tak dalej postrzegane, nie zyjemy w czasach prl'u gdzie wydziarana kotwica czy inicjaly konkubiny wyrazaly pobyt w wiezieniu, czasy bardzo zmienily sie, tatuaz w dobrym wykonaniu jest teraz wymiarem pieknej sztuki, oczywiscie osoba robiaca tatuaz musi znac sie odpowiednio na tym, nie chodzi mi o zioma z klatki obok co robi smieszne dziarki zrobiona przez siebie maszynka z silniczka od walkmana i struny, nie na tym to polega, czlonkowie Jakuzy maja wydziarane piekne smoki na plecach, laczy sie to z tradycja i piekna sztuka robienia tatuazu, wiec jesli osoby patrza na to dalej stereotypowo czy negatywnie i widza w tym jako nie wiem emblemat zwiazany ze srodowiskiem przestepczym to zycze im wszystkiego najlepszego bo zatrzymali sie na latach 80. tatuaz ma wyrazac osobowosc, poglady, przekonania. jesli para zakochanych robi sobie tatuaz na znak milosci, czy to ma sie laczyc z recydywa? hehe dla mnie takie rozumowanie jest warte obsmiania takich przekonan, ale rozne przypadki chodza po ludziach, tyle.

Cytat:
Przeprowadzone badania wykazały pewne różnice, jeżeli chodzi o społeczne postrzeganie tatuażu, w obrębie poszczególnych grup wiekowych. Znacznie większa część starszych ankietowanych deklaruje negatywny stosunek do zjawiska tatuażu, niż ma to miejsce w dwóch pozostałych, młodszych grupach wiekowych. Świadczy to o słuszności postawionej we wstępie tego rozdziału tezy, iż zmiany społeczno-obyczajowe w Polsce obejmują przede wszystkim ludzi młodych. Niezależnie od bardziej negatywnych postaw wśród osób starszych, zwraca również uwagę fakt, że zdecydowanie pozytywny stosunek do zjawiska deklaruje mniej niż połowa wszystkich ankietowanych, nawet tych najmłodszych ankietowanych. Może to dowodzić, że głęboko zakorzeniony w kulturze stereotyp "tatuaż = margines społeczny" może być obecny również wśród najmłodszej badanej grupy wiekowej. Wnioskiem nasuwającym się po analizie danych liczbowych, uzyskanych w toku badania, jest zależność pomiędzy częstotliwością stykania się ze zjawiskiem (znacznie wyższą wśród młodych ankietowanych niż w populacji osób starszych) a pozytywnym jego postrzeganiem. Wynika z tego, że im większą popularnością wśród "przeciętnych" obywateli cieszyć się będzie tatuaż, tym większą z czasem uzyska akceptację społeczną. Niestety jest to swego rodzaju błędne koło, bowiem to właśnie brak owej akceptacji stanowi często przeszkodę w podjęciu decyzji o trwałej zmianie własnego wyglądu.

FeNsZ
Newbie

myśle że tatoo są spox :P

Odpowiedz do tematu