Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konsole to SHIT!!!
Autor Wiadomość
LD 
VIP

Wysłany: Sob 12 Lis, 2005   

oświeć mnie bo nie wiem co przeoczyłem

- http://www.SilentNotes.com/
- http://rmvboard.pl/

raf_entek
Gość
Wysłany: Nie 04 Gru, 2005   

co z tego, ze za jakis czas PC bedzie miało 10GHZ CPU i 10GB skoro miliony konfiguracji tych komputerów ograniczają pełne wykorzystanie ich mocy. Zauważ, ze każda gra wymaga systemu operacyjnego, sterowników i DirectCX lub OpenGL. Teraz zanim cokolwiek zostanie przetrawione, musi przejść przez te trzy czynniki, instrukcje z gier są tłumaczone poprzez system, DirectX/OpenGL i sterowniki na język zrozumiały dla Procesora i karty graficznej, a w konsolach o określonej specyfikacji, wszystkie programy i gry wydają instrukcje bezpośrednio dla CPU i GPU, co powoduje, że gry wykorzystują pełną moc obliczeniową konsoli. Tak jak pokazał przedmówca na przykładzie Gran Tourismo, nie trzeba miec procka 3Ghz, żeby uzyskać ładną i płynną grafikę. PS2 ma procesor 300MHz, więc zastanócie się jakiej konfiguracji musiałby być PC, aby osiągnąć taką samą grafikę z prędkością 50 klatek na sekundę? Poza tym już dzisiejsze procesory i karty graficzne mają moc powyżej 100 watów, więc zastanowic należałoby się ile kosztowała, by nas rozrywka na komputerze który pobiera 800 W prądu. Mówisz, że za parę lat PC będą miały już po 10 GHz CPU i 10GB pamięci, a skąd wiesz, że konsole, też nie będą tak miały? Mówienie, że konsola się w końcu zestarzej też nie jest dobtrym porównaniem, bo w miarę rozwoju technologii W PieCach pojawiają się nowe złącza na karty, procesor i pamięci, a co za tym idzie na dłuższą metę rozbudowa PC też osiągnie swój kres techniczny i będzie trzeba kupić nową płytę główną, procka, pamięci i kartę graficzną. Konsole starczają nawet na 5 lat dobrej zabawy, a na piecach zaczyna się już marudzić po roku, ze najnowsze gry zaczynają się przycinać.

Na koniec tylko podam, że konsole nowej generacji które lada dzień wejdą do sprzedaży konfiguracją nie odbiegają już od najnowszych PC!

Przykłady:

Specyfikacja Xbox 360:

Sprzęt:
1. Wsparcie dla formatów DVD-video, DVD-Rom, DVD-R/RW, CD-DA, CD-Rom, CD-R, CD-RW, WMA CD, MP3 cd, JPEG oraz CD
2. Wszystkie tytuły pracujące w trybie 16:9, 720p and 1080i, anti-aliasing
4. 3 USB 2.0 ports
5. Maksymalnie 4 kontrolery wireless
6. Odłączany 20GB dysk
7. Wi-Fi

Informacje na temat zainstalowanego procesora IBM
- Częstotliwość 3,2Ghz trzech rdzeni symetrycznych
- 2 sprzętowe potoki na rdzeń symetryczny
- 1 VMX-128 jednostka wektorowa na rdzeń
- 1 MB L2 cache

Możliwości generowania procesora
- 9 billionpunktów na sekunde

Custom ATI Graphics Processor
- 500 Mhz
- 10 MB osadzonej pamięci DRAM
- 48-way parallel floating-point shader pipelines
- Niezidentyfikowana architektura shader

Memory
-512 MB GDDR3 RAM
- 700 MNz DDR

Memory Bandwidth
- 22.4 GB/s memory interface bus bandwidth
- 256 GB/s memory bandwidth EDRAM
- 21.6 GB/s frontside bus

Audio
- Mulitchannel surround sond output
- Supports 48khz 16-bit audio
- 320 independent decompression channels
- 32 bit processing
- 256+ audio channels

Specyfikacja PS3:

CPU: Cell Processor PowerPC-base Core @3.2GHz
--1 VMX vector unit per core
--512KB L2 cache
--7 x SPE @3.2GHz
--7 x 128b 128 SIMD GPRs
--7 x 256KB SRAM for SPE
--*1 of 8 SPEs reserved for redundancy
--Total floating point performance: 218 gigaflops

GPU RSX @ 550MHz
--1.8 TFLOPS floating point Performance
--Full HD (up to 1080p) x 2 channels
--Multi-way programmable parallel Floating point shader pipelines
--Sound Dolby 5.1ch, DTS, LPCM, etc. (Cell-based processing)

MEMORY
256MB XDR Main RAM @3.2GHz
256MB GDDR3 VRAM @700MHz
System Bandwidth Main RAM-- 25.6GB/s
VRAM--22.4GB/s
RSX-- 20GB/s (write) + 15GB/s (read)
SB2.5GB/s (write) + 2.5GB/s (read)

SYSTEM FLOATING POINT PERFORMANCE:
2 teraflops

STORAGE
--HDD Detachable 2.5" HDD slot x 1
--I/O--USB Front x 4, Rear x 2 (USB2.0)
--Memory Stickstandard/Duo, PRO x 1
--SD standard/mini x 1
--CompactFlash(Type I, II) x 1

COMMUNICATION
--Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T) x 3 (input x 1 + output x 2)
--Wi-Fi IEEE 802.11 b/g
--Bluetooth--Bluetooth 2.0 (EDR)
--ControllerBluetooth (up to 7)
--USB 2.0 (wired)
--Wi-Fi (PSP)
--Network (over IP)

AV OUTPUT
Screen size 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p
HDMI out x 2
AV multi out x 1
Digital out (optical) x 1

DISC MEDIA
CD
PlayStation CD-ROM
PlayStation2 CD-ROM
CD-DA
CD-DA (ROM),
CD-R,
CD-RW
SACD Hybrid (CD layer),
SACD HD
DualDisc (audio side)
DualDisc (DVD side)
PlayStation 2 DVD-ROM
PlayStation 3 DVD-ROM
DVD-ROM
DVD-R
DVD-RW
DVD+R,
DVD+RW
Blu-ray Disc
PlayStation 3 BD-ROM
BD-ROM
BD

Także jak widać, gry napisane specjalnie dla tych konsol będą chodzić z 5 razy lepiej, niż na najnowszych PC.

Gdyby telewizory obsługiwały rozdzielczość 1600x1280 (prawdopodobnie plazmy i LCD bedą), a gry na konsolach były w niej wyświetlane, to prawie nikt nie przeczyłby, ze grafika na konsolach jest do niczego. Póki co musimy zadowolic się rozdzielczością 752x528 (czy coś takiego), więc niech nikt się nie dziwi, ze grafika wygląda gorzej niż na PC w rozdzielczości 1600x1280.

Uważam, że każdy powinien używac tego czego chce używać i nie wykłucac sie siłą odnosnie tego co lepsze, sam lubię grać na PC, ale jak siąde przed konsolą i poczuję ten klimat to wszystkie niedociągnięcia przestają byc zauważalne, bo wiem, ze mój telewizor nie wyciągne więcej z siebie (a i tak potrafi dużo jak na taką małą rozdzielczość). Są przecierz gry, które nigdy nie wychodzą na PieCa, a warto kupic konsolę właśnie dla nich, ja na przykład lubię serię Zelda i kupiłem sobie GameCube`a żeby w to pograć.

Jeśli chodzi o multimedialnośc to lepszy jest PC, jesli chodzi o klimat to lepsze są konsole, PC i konsola równie dobrze nadają się do gier i to w co będziecie grali i na czym, zależy wyłącznie od Was!

kento
Newbie

Wysłany: Pon 19 Gru, 2005   

dokładnie psx ps2 pegazus dc gc xbox czy te ps3 i ten nowy xbox maja takie klimaty kturych pc niema moze po 1 niemaja zadnych jebanych wymagan tylko cobacz ps2 niby ten procek 700mhz no ale zagraj sobie na kompie 700mhz zeby byla taka grafa wogule duzo by wymieniac zalet ma duzo nawet bardzo duzo pozdro 4all fanów konsol

Philips
Newbie

Wysłany: Sro 18 Sty, 2006   

Ty nie pisz takich tematów, jak nie wiesz o co chodzi, chyba nigdy nie grales w zadna konsolke, PSXy wymiatają wszystkie blaszaki, piraty są tanie, a taki sprzecik zajmuje malo miejsca i nie trzeba sie srac i niczego instalowac. po prostu wkladasz CD i grasz :P :D

Pedro
Gość
Wysłany: Pon 30 Sty, 2006   Re: Konsole to SHIT!!!

godlak napisał/a:
Konsole to shit!! Nic nie da się na nich robić tylko grać. Kosztują jeszcze dużo. A gry na nie ile kosztują. A jak chcesz grać wpiraty to jakąś powaloną przrubkę robisz :rofl: Jakieś to powalone.
Blaszaki rządzą.

To są tylko słowa - żadne argumenty nawet!... Wypowiedziane w dodatku przez jakiegoś fanatyka, który ślepo patrzacy w swoje "blaszaki" nie widzi, że i one mają wady. To, że ja np. używam komputera nie znaczy, że jest on zły. Mimo iż na nim grałem jedynie w managery, to jednak głupio jest w nie grać na komputerze, bo są coraz bardziej realne, tak realne jak rzeczywistość, a może jeszcze bardziej. To już przestaje być gra. Dlatego wolę wciąż zagrać w grę-managera: LMA Manager na PlayStation. Blaszaki są super... Tak, ale dlaczego na nich się nie da gotować? Co za g***o! Konsole są fajne i komputery też. Wszystko ma swoje zalety i wady.

Godlak widocznie, by się dowartościować pisze, że komputery rządzą. A pisze tak, bo widocznie widzi, że wcale one takie naj nie są, bo jeśli by były, to nie wrzeszczał by na całe forum i zakładał tak żenującego tematu, który ma polegać jedynie na n***********u się nawzajem. Poza tym tak szczątkowo opisuje on wady konsol, że tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że ma parenaście lat: z 13, może 14? Aha i "przerubkę" pisze się tak: przeróbkę. Kosztują dużo? Ja PSOne kilka miesięcy temu kupiłem za 170 zł z przesyłką, dwoma padami i kartą pamięci. Służą tylko do grania? A czemu odkurzacz służy tylko do odkurzania? Gry kosztują dużo? A znasz może coś atkiego jak allegro.pl?

Dziwne, że moderatorzy pozwalają na umieszczanie takich tematów.

edit by LD| regulamin:
Cytat:
c. nie bój się wyrażania własnej opinii.

Drag
Newbie

Wysłany: Sob 18 Lut, 2006   

raf_entek nie masz racji...ja mam kompa od 6 lat...i nadal hula...dolozylem tylko 128mb ram-u...co prawda konsole nie sa zle ale ja tam pc...bo jak kopne w obudoowe to nie rozwale za pierwszym razem...a gdybym kopnal w konsolke rolzeciala by sie na tysiac malutkich czesci...:D

grochu
Newbie

Wysłany: Sob 18 Lut, 2006   

KONSOLI NIC NIE POKONA!!!!!!!!!NA KOMPA NIEMA TEEKENA A TO JEST SUPER GIERKA!!!!!!!!!!

czuken
User

Wysłany: Pon 20 Lut, 2006   

Konsola jest dobra do gierek :thc: wiec zawsze by sie przydal jakis PSX

maslo1
Newbie

Wysłany: Pon 24 Kwi, 2006   

ja niecierpie konsol z teog powodu, ze gry jakie wychodza na nie 1 a potm na pc sa do dupy a mogly by byc 10x lepsze.
Wezmy pod uwage np serie gta, która z powodu ograniczenia konsol nie posiada multi (a wyobrazcie sobie tz rzeznie w vc i sa, albo wyscigi eh..) kolejne nfs tez sa coraz grsze (porshe rox nadal bo wyszklo 1 na pc ;]) a bijatyki umra niedlugo bo wychodza wylacznie na konsole i nie maja multi po sieci(multiplayer przedluza zywotnosc gry o jakies 500%), dziwi mnie fakt ze nie robia ich prawie wcale na pc, takze jezeli gry staja sie coraz gorsze to tylko przez konsole...

yesterday
Rekrut

niedługo się pozabijacie co lepsze, no ale cóż komp i konsola jest dobra. komp do uncity.pl a konsola do gierek szczególnie play 3

szpaq
User

ale play 3 jeszcze nie wyszedł :P

zefirot
Newbie

Wysłany: Sro 26 Kwi, 2006   

ludzi e komp a konsola to 2 różne rzeczy i do czego innego służą! jak tak czytam to się zadziwiam co potraficie gadać! powiem tak kiedy byłem młodszy miałem do wyboru kupić amige 1200 lub szarak i wybrałem szaraka na poczatku mi szkoda było ale po 2 miesiącach i po tym jak do rąk wpadł mi SOUL BLADE to nie miałem złudzeń co jest lepsze... zeby zagrać w mortal kombat 2 to na amidze miałem chyba z 10 dyskietek i przy fatalach trza był zmieniać ;] a konsole.... 1 cd potem były gry na kilku cd ale wyszła ps2 i te też kupiłem i obecnie gram w SC3 i jestem nadal zadowolony że nie wspomne o radoszce z eyetoyem.. hehehe a kompa musiałem zmieniać juz kilak razy dokupywać części itp itd a teraz uzywam go do neta, pracy i filmów. a konsolki miałem tylko 2.... więc jeśli krtoś chce grac to tylko konsola i to nie ważne jaka... ps xbox gamecube polecam albo odsyłam do gazety psxextreme albo innej tego typu bo nie wierze że ktos z was ma kompa żeby se mógł zagrać w Final Fantasy 12... hehehe

siwy120
User

Wysłany: Sro 26 Kwi, 2006   

Ja posiadam komputer i kosole ale i tak czesciej gram na konsoli niz na komputerze.Na konsoli sie gra o wiele wygodniej niz na kompyterze i nawet taki klimat gier komputerowych jest lepszy.Kompa uzywam do neta filmów,muzyki i gram czasami na nim w diablo II.Pozdro

Rof
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006   

Jeśli konsole to shit, to czemu w Stanach, Azji gra się na konsolach, a pcty są uznawane za zabwki dla dzieci i służą do pracy?
Bo oni mają kase i nie mogą sie rozdrabniać; komp - praca, konsola - zabawa.
My najbogatsi nie jesteśmy, więc tak nie możemy robić.

Gdyby nie piractwo, gry były by tańsze i momentalnie sprzedałbym swojego blaszaka i poleciał kupić jaką konsolę. Mam PS i mam z nią tyle wspomnień. Nocne sesje przy Tekkenie z kumplami. Z piwkiem, zielonym, emocjami. Albo nieprzespane noce na przechodzeniu kolejne części FF. Tego nie da sie porównać do niczego innego.
Zadnego szumu wiatraków, dysków. Cisza, klimat i ty.

Konsiole rządzą :ok: Szkoda tylko, że nie w tym zacofanym kraju :(

Btw - lol, ale odgrzebałem temat xD

mortar
Newbie

Wysłany: Czw 04 Sty, 2007   

Siwy , wygodniej niż na komputerze ? Dawno większej głupoty nie słyszałem . Może mi jeszcze powiesz że w FPS-y i RTS-y ? Albo hybrydy RPG/RTS ? Aleś walnął :\

Odpowiedz do tematu