Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Motory
Autor Wiadomość
zelon
Newbie

Wysłany: Czw 03 Sie, 2006   

Raben moim zdaniem na R6 trzeba byc bardzo dobrym kierowca a do tego pewnym siebie jesli nim jestes to kup R6 ekstra wyglad i predkosc jaka osiaga :k: :sup: a jesli chodzi o sparwe "dawcow" to taka maszyna jest dla osob rozsadnych i spokojnych :D :P

krisbaum
Donator

Wysłany: Pią 04 Sie, 2006   

Ja też mam świra na punkcie Yamahy YZF-R1 oraz ten sam dylemat, co założyciel tematu. Mam kumpla aktualnie jeżdżącego na Suzuki GSXF-750, w przyszłym roku przesiada się na coś mocniejszego, prawdopodobnie będzie to Honda CBR 1000. Ale tak samo odradza zakup takiej maszyny od razu. On sam zaczynał od starej Jawy, jeździł na niej całe lata, poznał technikę jazdy i przesiadka na coś mocniejszego nie sprawiła mu wiele problemu.
No i zgadzam się z przedmówcą, wszystko jest dla ludzi, także szybkie maszynki. Jak we wszystkim potrzebny jest rozsądek. Inna sprawa, że mamy katastrofalne drogi. Gdyby Polska była pokryta taką siatką autostrad jak Niemcy, tam właśnie można by bezpiecznie poszaleć na przecinaku.
Borewicz nie powtarzaj pierdół za Faktem.

Sychy_15
Gość

Motor to jest dobra zabawa! chyba że ktoś nie umie jeżdzić na motorze to co innego:D
Znam paru takich kupili sobie motory a nie umią na nich jeżdzić:)

dark90
Gość

na polskich drogach da sie dobrze pocis ! jezdzilem na hondzie vtr 1000 ff i jechalismy zrdowo ponad 200 ale ta honde prowadzil koles ktory uczestniczy w oficjalnych wyscigach a nie jakis lepek ktory mysli ze ma 130KM pod soba i moze wszystko !

Dodano po 1 sek:

na polskich drogach da sie dobrze pocis !!! jezdzilem na hondzie vtr 1000 ff i jechalismy zrdowo ponad 200 ale ta honde prowadzil koles ktory uczestniczy w oficjalnych wyscigach a nie jakis lepek ktory mysli ze ma 130KM pod soba i moze wszystko !!!

Smackfan
Newbie

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006   

Jazda na motorze to fajna sprawa i owszem niebezpieczna ale co do umiejętności to jak nie miałeś wcześniej kontaktu z motorami to zacznij od komara (poważnie Ci mówie) bo motor jest bardziej wymagający od samochodu tam nie masz wspomagania ABSów itd cała jazda zależy tylko i wyłącznie od twoich umiejętności albo jak nie chcesz zacząc od komara to przynajmniej od ścigacza o pojemności 50. Co do prędkości to jeśli ktoś lubi szybko jeździc to jasna sprawa że dbrze się będzie bawił chociaż pamiętaj że nie tylko motor może zapewnic Ci coś takiego a co do śmieszniejszych przypadków to przeczytałem kiedyś artykuł w Kurierze Lubelskim
o kolesiu który ścigaczem przerżnął wzdluż Mazde 626 (jeszcze taką kanciastą) i połamał tylko nogi bo wypadł z motoru zdjęcie było imponujące. :o

gb
Newbie

Wysłany: Sob 05 Sie, 2006   

Witam, jesli chodzi o wybor motocykla to jak najbardziej polecam Yamahe R6, ewentualnie R1 (niestety ta jest juz dla bardziej doswiadczonych motocyklistow, jednak nie jest powiedziane ze sobie nie poradzisz). R1 ma troszke mala wade, mam na mysli tutaj zuzywanie sie wodzikow i przelozenia 2 biegu, zalezy to takze od kierujacego (koszt naprawy to ok 1000zl zalezy gdzie) co do silnika to "rakieta" nawet na 5 biegu swietnie przyspiesza od niewielkich predkosci (w koncu 5 zaworow na cylinder i ok 160KM). Z innych motocykli polecam jeszcze Honde CBR 900 Fireblade, na temat reszty sie nie wypowiadam nie jezdzilem :( Wszystko jest dla ludzi, trzeba jednak nauczyc sie z tego korzystac i oczywiscie na 1 miejscu postawic rozum, nie emocje czy checi popisania sie przed kolega/kolezankami. A i jeszcze jedno, kurs kat A nie przygotuje w pelni do prowadzenia motocykla! Dlatego badzmy ostrozni!
Pozdrawiam wszystkich motocyklistow i tych bardziej doswiadczonych i tych poczatkujacych :D {Polski drogi sa jakie sa, ale nie znaczy to ze nie da sie po nich jezdzic, 3eba tylko wiedziec gdzie mozna odkrecic bardziej manetke, no i kierowcy samochodow, niektorzy chca pokazac mozliwosci swojego pojazdu }

Nie odwlekaj zakupu kombinezonu i pasu nerkowego, o kasku chyba nie musze przypominac :P

slawek88
User

Wysłany: Nie 06 Sie, 2006   

Jeżeli chcesz kupić ściagacza to najpierw zacznij jezdzic na jakimś mlym motorze typu simson lub wsk i tak pokoli zaczynaj jezdzic na wiekszych pojemnosciach to jest moja rada. Jeżeli siądziesz na taka maszyne to odrazu znajdziesz na ziemi przy tej pojemnosci nieumiejetne dodanie gazy grozi podniesieniem przedniego kola i motor laduje na nas i juz jestesmy cali poobijaniu.

Ja zamierzam kupic honde vtf 1000cc jak narazie jezdze na mz etz 251 jezeli bys wsiadl na mz a nigdy wczesciej nie jezdzieles na motorze to na 100% zaliczylbys glebe!

tomexx
Gość
Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

Rowniez uwielbiam motory, ale nie interesuje sie nimi. Jara mnie jazda. Sam mam Quada ATV 250 ccm i zaj****cie sie nim buja po lesie :P Poprostu mistrzostwo w trudnym terenie. Fakt ze to 4 kólka ale. Szczegolne fajnie ze mieszkamj na wsi wiec jest gdzie jezdzic :ok: Pozatym podoba mi sie Kawasaki Ninja :ok:

thamian
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008   

Mój brat ostatnio zakupił Hondę CBR 600 F4 . Niebawem sezon więc będzie śmigał . Motorami też sie bardzo interesuję .Za niecałe 2-lata od razu robie prawko A i B i zabieram bratu motor . :P Hondy to motory nie zawodne więc najlepiej takie kupywać jeżeli to twój pierwszy motor :) Pózniej można sie bawić w jakies Yamahy :P

Dread Rock 
Moderator

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008   

A ja ciułam na crossa, znaczy się hard enduro :D jakaś 2-sówowa 250 se se se to by było coś :P

Get Ready To Rock

thamian
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Lut, 2008   

też myślałem o Crosie jak mówiłeś 250cc . Choć wolę "ścigacza" bo u mnie niema za bardzo tego crossa gdzie wykorzystać. a najlepiej to mieć to i to ale na to trzeba mieć już dużo pieniążków.

Odpowiedz do tematu