Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki Linux na słabym kompie ?
Autor Wiadomość
kocunia
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Wrz, 2006   Jaki Linux na słabym kompie ?

Witam

Mam pytanie. Mam strasznie starego kompa. Konfiguracja:

Procesor: Pentium 75 MHz
Płyta główna: Soyo 5 TE
RAM: 16 MB
HDD: 1 GB
DC-ROM 24x
K. Graf: Avance Logic 2301

NAjbardziej martwi mnie to 16 MB RAM-u ale nie chcę raczej nic dokupywać opróćz karty sieciowej.

Poradzcie jaka dystrybucja pójdzie na takim kompie ?

S

thid
User

Wysłany: Sob 16 Wrz, 2006   

slackware (najlepiej 8.0) ewentualnie zipslack (chodzi na partycji fat32)

proponuje Ci jednak slackware. Ściągnij płytę instalacyjną i po prostu zainstaluj tylko te pakiety które są Ci niezbędne (możesz pominąć wiele zbędnych pakietów)

dj_kaloryfer
Gość
Wysłany: Sob 16 Wrz, 2006   

A środowisko graficzne ;> Bardziej chyba na tym trzeba się skupić.

thid
User

Wysłany: Nie 17 Wrz, 2006   

przeciez to banalne.albo fluxbox albo window maker -_- o ile dobrze pamiętam to chodziły mi te środowiska bez problemu na 100mhz i 16 mb ramu. Ewentualnie można wybrać coś stąd -> http://xwinman.org/others.php

Ale polecam fluxbox chodził bez zarzutu na komputerze 60mhz :)

*Jeżeli chcesz to napisz do mnie na gg. Pomogę Ci z instalacją i wyborem pakietów :)

wladcamuch
Newbie

Wysłany: Sob 13 Sty, 2007   

to twoj szczesliwy dzien ze przeczytalem ten temat i ci odpowiadam: zostal stworzony system z mysla o ~takich kompach: damnsmalllinux, powiem ze na starym kompie jako jedyny < a probowalem wszelkie systemy z roznymi srodowiskami> nie wyswietlal mi artefaktow <sttaaara k graf>
pwnowie. dojdzmy do komromisu. slack jest za duzy na takiego kompa xD a taki damnsmalllinux zajmuje chyba z 50mb, fluxbox, kilka% pamieci i ramu zje nawet na takim sprzecie. ma przegladarke zaistalowana, program do odtwarzania muzyki, jakies gierki itd. jeszcze sie zdziwisz i zaczniesz na codzien kozystac z tego kompa :d

thid
User

Wysłany: Sob 13 Sty, 2007   

wiesz "nic nie jest za duże" -_- jak wywalisz połowę rzeczy to slackware będzie ważył tyle samo -_- ja go na luzie upycham na 50mb (wystarczy umieć wybierać pakiety <_<)
Zresztą ostatnio na bazie slackware zrobiłem sobie pod starego kompa dystrybucja na 3 dyskietkach (bez x-ów).
Jakbyś prześledził historię slackware i debiana to byś zauważył że są to NAJSTARSZE dystrybucje -_- i z tego co wiem to na takich komputerach śmigał ładnie

Nie opłaca się wgrywać DSL, lepiej już wybrać normalne distro czyli slackware lub debiana ^_^

wladcamuch
Newbie

Wysłany: Nie 21 Sty, 2007   

100% agree ale zauwaz ze ten co pyta to nie bierze pod uwage robic cos samemu ale raczej chce gotowego oesu, zreszta sclack tez sie nada co do debiana nie mam za duzego doswiadczenia, niacaly rok
reasumujac: jezeli chcecie gotowy system to dsl wystarczy. zreszta co na takim kompie mozna robic? ;p domowy serw, wiekszy router? ;p

draslay
User

Wysłany: Nie 21 Sty, 2007   

xubuntu

stabilnosc debiana i prostota w obsłudze

wladcamuch
Newbie

Wysłany: Pią 26 Sty, 2007   

chyba zartujesz z xubuntu. to system gigant jak na takiego kompa, poza tym sam probowalem pod~4x kompem i nie chodzilo <artefakty itd, problemy ze skaszaniana na maxa grafika>

butla2
Gość
Wysłany: Nie 11 Lut, 2007   

Slackware, PLD lub... FreeBSD. Tak wiem, że to nie Linux ale to też wolny, darmowy OS, podobny do Linuxa, ma dużo tych samych aplikacji, może emulować Linuxa i świetnie się sprawdza na słabym sprzęcie

Odpowiedz do tematu