Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki liniux do grania na PIII
Autor Wiadomość
Luka
Newbie

Wysłany: Pią 27 Paź, 2006   Jaki liniux do grania na PIII

Witam. Mam problem z wyborem linux'a. System ten będzie wykorzystywany do wszystkiego zamiast windows'a, gry, muza, filmy. Parametry kompa:

PIII - 700MHz
RAM - 196MB
grafika - Riva TNT 2 32 MB
Proszę o pomoc.

lodziarz
Newbie

Wysłany: Pią 27 Paź, 2006   

A masz juz jakies pojecie o tym systemie, czy bedzie to twoj pierwszy kontakt z linuksem?

thid
User

Wysłany: Pon 30 Paź, 2006   

Arch linux. Jest pod i686. więc będzie śmigał jak burza :D

mardukpl
Newbie

Wysłany: Pon 30 Paź, 2006   

do grania pod linuksem powinieneś mieć raczej szybkiego kompa z racji konieczności emulowania większości gier. Co prawda kiedyś widziałem testy z których wynikało, że cześć aplikacji uruchamianych przez wine działała bardziej wydajnie niż pod windowsem, ale nie nastawiałbym się na to ;]

Co do całej reszty to oczywiście linuks będzie lepszy. Jeśli zależy ci na maksymalizacji wydajności to oczywiście gentoo (albo pochodne)

mQ
Newbie

Wysłany: Sob 11 Lis, 2006   

Mogę polecić Ubuntu (stabilność Debiana a obsługa o niebo łatwiejsza), doinstalowac lekkie środowisko (np. XFCE ; Fluxbox) i można śmigać (choć i na Gnomie czy KDE będzie chodzić nie najgorzej).

kosi#1
Newbie

Wysłany: Pon 20 Lis, 2006   

Szczerze. system nie ma duzo do gadania, zależy z jakiego środowiska będziesz korzystał, według mnie jest to najważniejsza sprawa. Możesz zainstalować ubuntu, fedora core 6 (polecam), mandive i wiele innych. Zalezy od tego czy bedziesz chcial pracować na srodowisku graficznym Gnome, KDe, ktore zluzywaja strasznie duzo zasobow kompa albo tez XFCE lub ICEWM ktore bardzo malo zluzywaja zasobow. Po 2. gry beda Tobie wolniej chodzily pod linuxem niz pod winda, Jeżeli w ogóle bedziesz umiał je zainstalowac.

wladcamuch
Newbie

Wysłany: Sob 13 Sty, 2007   

gry nie sa zazwyczaj twoprzone z mysla o innych systemach niz winda. na linuxa beda problemy, chyba ze wiesz w co bedzoesz gral, wiesz ze cos pojdzie itd. wtedy nawet po emulacji sa nieco lepsze wyniki niz w windzie <sam czuje roznice, ~5% wiecej fps, ale sa klopoty z directami, tylko opengl. no chyba ze stac cie na cedege, ewnentulanie potrafisz dokonac niewykonalnego <>czytaj- uruchomic darmowa, nieskompiliwonana wersjie, która jest rownie powabna co aplikacjia dosowa uruchomiona pod xp;p> noooo. chyba ze sciagniesz sobie nie w 100% zgodnie z prawem jakas pelna, komercyjna wersje cedego

czarny3
Newbie

Wysłany: Pon 15 Sty, 2007   

Ubuntu?raczej nie polecam,za dużo miesza ,ja wybrałem jednak Fedorę 6 ,ładnie wyglada,wystarczy posciągać repetytoria yum i po kłopocie w razie problemów z intslka ,polecam terminala i wpisac takie polecenie ,,yum install i nazwa danego programu,działało u mnie bez kłopotu,jak pomogłem + milewidziany,ale nie naciągam

Odpowiedz do tematu