Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Własny serwer...
Autor Wiadomość
1marcinus1 
Newbie

Wysłany: Wto 19 Gru, 2006   Własny serwer...

witam, chcę założyć własny serwer(za bardzo nie wiem jak) i mam następujące pytania:
1. Jaką książkę mi polecacie?
2. Jaki linux jest najlepszy na serwer?

Pythoportia
User

Wysłany: Wto 19 Gru, 2006   

podejrzewam ze slackware. a ksiazka to nei wiem, jest duzo tego i wiekrzosc opisuje dosc dobrze :P

thid
User

Wysłany: Wto 19 Gru, 2006   

slackware lub debian ewentualnie pld (odradzam ubuntu i inne badziewia) A co do książek to jest tego pełno na sieci. Poszukaj na google. Linux podstawy itd ^^

Zygmunt
Newbie

Wysłany: Sro 20 Gru, 2006   

Tylko jaki serwer? Zgaduję że www. Jeżeli tak to oprogramowanie nazywa się Apache. Książki nie znam ale przynajmniej będziesz wiedzieć czego szukać.

Pythoportia
User

Wysłany: Sro 20 Gru, 2006   

appacha ma prawie kazdy linch, a slackware na bank :)

dj_kaloryfer
Gość
Wysłany: Pią 22 Gru, 2006   

A ja bym bardziej Debiana dał niż Slacka. Slackware jest dużo trudniejszy a po Twoim pytaniu wnioskuję, że nie jesteś w tym obeznany.
Odradzam Mandrivę, SuSE, Ubuntu i inne typowo desktopowe distra.

scg32
Newbie

Wysłany: Pon 25 Gru, 2006   Re: Własny serwer...

1marcinus1 napisał/a:
witam, chcę założyć własny serwer(za bardzo nie wiem jak) i mam następujące pytania:
1. Jaką książkę mi polecacie?
2. Jaki linux jest najlepszy na serwer?

to mi sugeruje ze gosc niezna sie i niewie co to linux a wy mu tez slackiem wyjezdzacie?czy tez z debianem?

1marcinus1 
Newbie

Wysłany: Pon 25 Gru, 2006   

scg32, aż tak nie jest źle. Aktualnie używam Auroksa 11.1, a na serwer wiedziałem że jest dobry slackware(ale nie wiedziałem że Debian jakoś nie interesowała mnie ta dystrybucja), ale chciał tak dla pewności poznać jeszcze wasze opinie(bo gadałem kiedyś z kolesiem który mówił że swój serwer postawił na suse), a książka jest mi po to żeby poprawnie założyć serwer www, ftp, mysql itp...

scg32
Newbie

Wysłany: Sro 27 Gru, 2006   

spoko bez obrazy!

zaloz sobie serwer www tylko po jakie licho ci ksiazka?
wpiszesz apache w googlach i ci wszystko pisze problemy jak skonfigurowac!i wogole

tylko taka moja rada jak chcesz sie bawic w stawianie serwerow na linuchu to wywal X zacznij sie obywac z trybem tekstowym i plikami konfiguracyjnymi "mc" jest tu nie oceniony!struktura katologow masz miec w jednym palcu gdzie co siedzi i co robi inaczej bedziesz musial godzinami rozwiazywac prosty problem!Uwiez mi to najlepsza droga a po jakims czasie stwierdzisz ze okienka sa ci nie potrzebne wszystko co dobre masz tez na konsoli!

pozdrawiam

jurasss
Gość
Wysłany: Sob 30 Gru, 2006   

hehe jak sie pytasz jaki linux na server to sadze ze z slackiem sobie nie poradzisz .

wladcamuch
Newbie

Wysłany: Sob 27 Sty, 2007   

na serwer polecam debiana ;]

tasiu84
User

Wysłany: Pią 02 Lut, 2007   

debian jest bardzo stabilny przez to dobry na serwery
jednak ma problemy z obsługą nowego sprzętu (np. niektóre kontrolery sata) a kompilacja jąder i dogrywanie ich do obrazu nie jest łatwą rzeczą.
Ja polecałbym Fedore 5 stabilny system , swego rodzaju platforma testowa dla red chat'a który aktualnie jest wydawany tylko w wersji płatnej (coś jak wersja testowa debiana )
Fedora jest raczej prostym w obsłudze i instalacji systemem ,bardzo szybko wprowadzają obsługe nowego sprzętu.
Pozatym posiada świetny instalator oprogramowania spod konsoli yum

Zygmunt
Newbie

Wysłany: Pią 02 Lut, 2007   

Żeby uniknąć problemów z najnowszym sprzętem wystarczy użyć Debiana "testing" zamiast "stable". Taki "testowy" Debian jest i tak o wiele bardziej niezawodny w działaniu od większości innych systemów a zwłaszcza komercyjnych wskutek jego słynnych wysokich standardów jakościowych.

butla2
Gość
Wysłany: Pon 05 Lut, 2007   

Najlepszą chyba dystrybucją na serwer jest Debian, jednak ze względu na obsługę nowego sprzętu oraz poziom trudności obsługi polecam Fedorę. Naprawdę znakomita dystrybucja.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi