Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Linux za free tak z dostawa do domu
Autor Wiadomość
JohnnySonny
Newbie

Wysłany: Czw 19 Paź, 2006   

LD, Ubuntu nigdy nie był i nigdy nie będzie posiadał wersji płatnej.
Rozdawanie płytek wynika z samego pomysłu istnienia firmy Canonical, której szef
łoży rocznie ok. 5 mln dolców na ten projekt. Gość dorobił się sporej kasy na oprogramowaniu i
traktuje Ubuntu jako pewną spłatę długu. Dlatego jest za free :)
Nie rozumiem ludzi, którzy zamawiają stosy płyt po to, aby wytapetować sobie nimi pokój.
Głupota do kwardratu.
Zamiast wydawać pieniądze na nowe projekty i ulepszenia do systemu, Canonical wydaje
je na wysyłki dla takich ludzi - zastanówcie się po co Wam tyle.
Gorąco polecam ten system, a właściwie Kubuntu - ładniejszy graficznie i według mnie
bardziej konfigurowalny. Też jest w shipit.

Pozdrawiam.

Patol
Newbie

Wysłany: Pon 04 Gru, 2006   

A pomógł by mi ktoś bo jestem w tym zielony jak to sie zamawia.
Ucze sie niemca (bo Mama mi każe) i nie wiem jak sobie zamówić to.
PLZ pomocy

thid
User

Wysłany: Sro 06 Gru, 2006   

Cytat:
LD, Ubuntu nigdy nie był i nigdy nie będzie posiadał wersji płatnej.
Rozdawanie płytek wynika z samego pomysłu istnienia firmy Canonical, której szef
łoży rocznie ok. 5 mln dolców na ten projekt. Gość dorobił się sporej kasy na oprogramowaniu i
traktuje Ubuntu jako pewną spłatę długu. Dlatego jest za free wesoły
Nie rozumiem ludzi, którzy zamawiają stosy płyt po to, aby wytapetować sobie nimi pokój.
Głupota do kwardratu.
Zamiast wydawać pieniądze na nowe projekty i ulepszenia do systemu, Canonical wydaje
je na wysyłki dla takich ludzi - zastanówcie się po co Wam tyle.
Gorąco polecam ten system, a właściwie Kubuntu - ładniejszy graficznie i według mnie
bardziej konfigurowalny. Też jest w shipit.

Pozdrawiam.

nie mogłem się powstrzymać.muszę to skomentować

Powiedz mi proszę co on tam takiego ulepszył? NIC. Dodanie sterowników oraz napisanie skryptów które wykonują za nas robotę to nie jest jakieś wielkie halo. Gdybyś miał jakieś pojęcie o linuxach wiedziałbyś że tego typu livecd jest pełno. Ja sam mam liste 400 dystrybucji. Ubuntu to zwykła przeróbka debiana z masą błędów, kierowana do początkujących. Śmieszą mnie teksty na forach dzieciaków wieku 15lat które rozgłaszają jakie to badziewie jest fajne. Dla mnie osobiście ubuntu nie daje żadnych nowości. Dzięki kernelowi z serii 2.6 łatwo wyłapuje sprzęt tak jak inne dystrybucje, więc w czym jest taki fajny? Nie daje nic nowego, chyba więcej bajerów znajdziecie w Suse (polecam Arch). Ubuntu zdobyło sławę wyłącznie dzięki shipt it gdyby nie to ubuntu byłoby kolejną szarą dystrybucją.
Śmieszy mnie chwalenie zabezpieczeń ubuntu i jego stabilności. Jak można linuxa w którym poleceniem sudo su daje dostęp do konsoli roota nazwać bezpiecznym, przecież to przeczy logice. A co do stabilności.wystarczy próba modyfikacji ustawień a server x-ów pada -_-
Co właściwie wprowadził ubuntu nowego? NIC nawet instalator jest standardowy debiana. Ostatnio słyszałem zachwalanie bootsplasha. Doprawdy czy to jakoś przyspiesza system? Robi go stabilniejszym? NIE jest to zwykły wodotrysk zresztą na każdym linuksie dostępny jest bootsplach bądź geensplash. Wpakowanie nakładek graficznych na istniejące już konfiguratory nie jest jakąś wielką sztuką i uwierz mi podobnych dystrybucji jest masa -_- i większości są to robione przez studentów.

najbardziej mnie jednak rozwalił ten tekst
Cytat:
bardziej konfigurowalny.

Nie wiedziałem że ubuntu/kubuntu to dwa różne systemy? lol -_- ubuntu i kubuntu to wciąż ten sam linux. Jeden i drugi jest tak samo konfigurowalny różnica jest w desktopie. To ma taki sam sens jakbyś powiedział mój windows xp jest bardziej konfigurowalny bo ma lepszą tapetę -_- lol Powtarzam sam system konfiguruje się tak samo jakiej wersji byś nie wziął, jedyna róznica jest w desktopie (czytaj Pulpit) Gnome i KDE różnią się między sobą wodotryskami, obciążeniem procesora itd. Mają różne nakładki graficzne na programy i etc ale sam system jest wciąż ten sam i każdą wersje ubuntu konfiguruje się tak samo bo jest to wciąż DEBIAN

Ubuntu jest fajny ponieważ można go zamówić, jest dobrym rozwiązaniem dla tych którzy nie mogą sobie pozwolić na samodzielne ściąganie no i w sumie nadaje się do szkół.ale piszcie bzdur z serii że coś w systemie jest ulepszane. Co najwyżej ułatwiane. Budowa, konfiguracja jest wciąż taka jak w debianie, róznica jest tylko taka że przez GUI straciło to stabilność debiana

czarny3
Newbie

Wysłany: Pon 15 Sty, 2007   

hahahaha a ja po prostu kupiiłęm w kiosku ,,Linux +,, a tam były dwie płyty ,,Fedora6 i Ubuntu6.01,, zapłaciłęm 20 pare zyli ale mam dwa Linuksy bez bzdurnego czekania

warsteiner
Gość
Wysłany: Pon 19 Lut, 2007   

a może ktoś wytłumaczyć jak za darmo i bez płacenia przesyłki zamówić ten system bo z tej strony z instrukcją nic sie nie dowiaduje

a i czy to na 100% bez płacenia za systemy i na 100% bez opłaty za przesyłke
bo jak przyjdzie mi system i bede musial zaplacic to matka mnie zabije

krzychuls
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Lut, 2007   

naprawde za darmo, ja zamowilem jakies 3 miesiace Ubuntu i Kubuntu i nic nie placilem, nawet grosza a przesylke dostalem do skrzynki a nie ze listonosz przyniosl.

warsteiner
Gość
Wysłany: Wto 20 Lut, 2007   

ok zamowilem 200 plyt dam kolegom na pojednanie :rofl: :rofl:

Dodano po 1 h 6 min:

mi przyjeli zamowienie bo
Kod:
Request accepted. Please note that special requests can take up to ten weeks to deliver. For quicker processing, choose a standard option instead.

i wzstarczyl do tego taki tekst
Kod:
I need I 200 discs because I want to distribute family it and many friends.

Lord of Ant's 93
Newbie

Wysłany: Wto 27 Lut, 2007   

moze to byc idiotycze z mojej strone ,ale jak juz chce zamowic
to co mam powpisywac do posczególnych wierszy ? :
Name:

Organization:

Address:

City/Town/etc:

State/Province:

Postcode:

Country: to tez

Phone: to wiem

HELP
Nie Głaszcze Cie Po Jajkach"

PcMichu
VIP

Wysłany: Sro 28 Lut, 2007   

Cytat:

Name: Imię i Nazwisko

Organization: Zostawiasz puste

Address: dokładny adres...Ulica, numer domu i numer lokalu

City/Town/etc: Miasto

State/Province: Puste

Postcode: Kod pocztowy

Country: to tez

Phone: to wiem

Ps. Fakt to było trochę idiotyczne, wystarczyło sprawdzić w słowniku jak nie znasz angielskiego.

warsteiner
Gość
Wysłany: Pon 12 Mar, 2007   

no dostalem ubuntu 10 plyt w kopercie jestem zadowolony :ok: :ok: :waz: :waz: :waz: :zabawa: :zabawa: :birth: :birth: :sup: :sup: :sup: :k: :k:

Lole
Gość
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007   

jak to zainstalowac? :shock:

warsteiner
Gość
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2007   

lole zobacz tu http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=20 i tam masz demko linux instalacja systemu

Dodano po 337 h 18 min:

Dodam też tąsamą stronkę tylko:
-Zamówienie Kubuntu
https://shipit.kubuntu.com
-Zamówienie Edubuntu
https://shipit.edubuntu.com

Odpowiedz do tematu