Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skąd linux PL ?
Autor Wiadomość
misiatm
Newbie

Wysłany: Pią 04 Maj, 2007   Skąd linux PL ?

Skąd pobrać najnowszego Linuxa PL, albo zrdobić tak, żeby z angielskiego był polski? Podobno trzeba wpisać jakąś komendę gdzieś.
Uprzejmie proszę o wskazówki. :>

PcMichu
VIP

Wysłany: Pią 04 Maj, 2007   

tutaj masz linka do stronki z ogromną ilością linuchów http://distrowatch.com/

A co do polskiej wersji, jeżeli dana dystrybucja zawiera w sobie pakiet polskojęzyczny to gdzieś to w ustawieniach idzie przełączyć.
Albo poprostu pobierz polskiego linuxa :] Aurox'a na przykład

draslay
User

polecam Ubuntu 6.12 przygotowany w sumie przez Polski zesół

Kod:
http://ubuntu.pl/pobierz.html

tam bedziesz miał do pobrania plik ISO

wersja 6.12 zawiera wszystko co potrzebne do pracy na komputerze a ponad to nawet odpalenie neostrady nie jest na nim zadnym problemem

warsteiner
Gość

zamow sobie linuxa za free z shipit.ubuntu.com i jak zbootojesz plyte wez f2 i wybierz polski potem zainstaluj i wybierz polski i masz polski lengłidż

misiatm
Newbie

Wysłany: Nie 06 Maj, 2007   Sprostowanie chodzi o Knoppix 5.1.1

Przepraszam za moją niewiedzę.Chyba raczej chodziło m i o Knoppixa 5.1.1 PL.Mam problem z uruchomieniem kompa bo nie widzi mi dysku w szufladzie, a słyszałem, że Pod Knoppixem uda sie ten manewr z płytki botowalnej.Wtedy przerzuciłbym dane na dysk C i zrobił formata.Chyba, że ktoś ma jeszcze inny pomysł?

draslay
User

Wysłany: Nie 06 Maj, 2007   

wystarczy Ci obojetnie jaki linuks ktory jest bootowalny a nie plyta instalacyjna - Knoppix, Ubuntu, Kubuntu, Aurox itd. ale jak nie widzi Ci dysku masz na mysli chyba dysk twardy to pod linuksem nic nie zdzialasz bo dysk jest wykrywany przez bios a nie system operacyjny

opisz dokladniej sytuacje ;)

misiatm
Newbie

Wysłany: Pon 07 Maj, 2007   Opis sytuacji

Mam taki dysk Segate z uszkodzonymi kilkoma sektorami.Windows nie chciał już na nim chodzić, ale dysk władowałem do szuflady i był dobrym magazynem danych.Jednak pewnego razu system utworzył na nim jakieś 3 pliczki, które niechcący usunąłem.Od tej pory ilekroć włożę dysk do szuflady, komp nie chce sie uruchomić.Po tym przesuwającym sie pasku z logo Windows ekran robił sie czarny i nic.Wyjmę dysk z szuflady jest ok.Kumpel doradził mi abym z pod Knoppixa uruchomił kompa skopiował dane na inny dysk i zrobił temu Segate'owi formata.Uruchomiłem już tak kompa z tym dyskiem programem Ubuntu i nawet obejrzałem kawałek filmu na tym uszkodzonym dysku,ale po jakimś czasie Ubuntu wyświetlał mi jakies błędy i znowu nie mogłem otworzyć dysku.Chce teraz spróbować tym najnowszym knoppixem, ale mam wersję angielską, a w tych systemach jest troszkę inaczej jak w Windowsie, dlatego zależy mi na polskiej wersji.Jeżeli ktoś ma lepszy pomysł to bardzo proszę o pomoc. Zależy mi na odzyskaniu danych z tego dysku. Aha podkleje tutaj taki link, który jak mi sie wydaje opisuje mój problem,ale nie wiem czy do końca i nie bartdzo kumam o co chodzi w tych instrukcjach. http://support.microsoft....d=1173&sid=1409

draslay
User

Wysłany: Pon 07 Maj, 2007   

hmm a robiles moze gruntowny skan powierzchni dysku ostatnio na nim ? moze masz sporo walnietych klastrow i akurat dane ktore chcesz odtwarzac sa na tych wlasnie uszkodzonych klastrach

z tego co radza Ci na stronie microshitu to chodzi o zrobienie dysku startowego i zabawa w dosie z master boot record a raczej naprawienie bledow w mbr chociaz jesli dysk jakos startuje pod linuksem to stawialbym bardziej na uszkodzenia dysku a mialem kiedys podobny problem na dysku z ktorego dalej korzystam i mam na nim system - padlo troszke sektorow na dysku po przeskanowaniu gruntownym jest OK

ewentualnie w ostatecznosci uzylbym WD Clear zeby wyzerowac dysk twardy. ale to juz w ostatecznosci jesli wiedzialbym ze nic mu nie pomoze

misiatm
Newbie

Robiłem formata i gruntowny skan powierzchni dysku (nawet kilka razy), ale zaraz na początrku jak go zacząłem używać w szufladzie. W sumie to dużo nie pracował bo komp dość często wieszał się przy pracy z nim i wkładałem go tylko jeżeli chciałem uzyskać jakies dane zawarte na tym dysku.Teraz chętnie zrobiłbym mu skan , ale najpierw muszę go uruchomić. Być może posypało mu się więcej klastrów i dlatego mam taki problem.J eżeli Ubuntu raz go otworzył to może nowy Knoppix też da mu radę. Problem jeszcze jest taki, że nie mam obycia z tymi systemami i nie wiem jak tam przenosić pliki pomiędzy dyskami i czy jest w ogóle kosz, np. do usuwania plików. Wiem, że te 3 pliczki, które usunąłem są dalej na tym dysku, bo nie zdążyłem ich wywalić jeszcze z kosza jak to wszystko padło, ale Ubuntu kosza nie widział.Chciałbym jakoś otworzyć ten dysk, odzyskać dane na jakich mi zależy, a potem to mogę go już nawet wyrzucić, chyba, że jakiś gruntowny remont zreanimowałby go jeszcze. Powiedz jak otworzyć ten dysk i zapieprzyć mu dane?

draslay
User

hmm a jeszcze jedno - sciagnij takie narzedzie ktore sie zwie - dyskietka cichego

stworz dzieki temu co sie sciagnie dyskietke zbootuj z niej kompa tam bedziesz mial dosowego menagera plikow i moze z tego cos da rade pokopiowac

jesli juz bardzo chcesz to robic pod linuksem to nie oplaca sie szukac sciagac itd duzej dystrybucji bo to sie mija z celem - poszukaj w tym celu puppy linuksa (chyba dobrze napisalem) jest to malutka dystrybucja ale z niej porobisz wszystko co ewentualnie chcesz a sciagniesz to w moment

warsteiner
Gość
Wysłany: Wto 08 Maj, 2007   

Tu masz ten cichy boot disk
Kod:
http://pl.unidownload.com/downloading-Cichy-BootDisk_514_1.html

misiatm
Newbie

Wysłany: Wto 08 Maj, 2007   

warsteiner-->chyba jest zły adres bo nie otwiera się stronka
Aha i prosiłbym o bardziej dokładna instrukcję jak zadziałać z tą dyskietką

warsteiner
Gość
Wysłany: Sro 09 Maj, 2007   

Stronka dziala chyba zle kopiujesz, urywaszcoś
Dam ci link bezpośredni:
http://www.cichy.netstref..._BootDisk40.zip
A w pliku zawarta jest instrukcja (w pliku z tego linku)

draslay
User

dokladnie w pliku zawarta jest instrrukcja jak zrobic dystkietke a pozniej jak ja zbootujesz to napewno sobie poradzisz bo wystarczy wpisac komende do programu z menu ktore sie pojawi po zbootowaniu kompa z dyskietki ;) przy okazji dyskietka zawiera kilka przydatnych narzedzi ktore moga sie przydac ;)

teraz czekam z niecierpliwoscia co sie wydarzy hehe

misiatm
Newbie

Czyli rozumiem, że załadować dyskietkę do kompa i w Biosie mam ustawić odpalenie kompa z dyskietki? Mam nadzieję, że instrukcje na tej dyskietce będą po polsku, bo słabo u mnie z angikiem :) ) Na razie dzięki za pomoc.
Aha odkryłem, ze na stronie Cichego jest już wersja 4.0 Czy może jest lepsza?

Odpowiedz do tematu