Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wywalenie linuxa
Autor Wiadomość
coyote
User

Wysłany: Pią 11 Maj, 2007   wywalenie linuxa

witam

sprawa ma sie tak
jest XP i jest ubuntu 5 jak wywalic ubuntu zeby nie robic ze tak powiem pelnego formata, bo niestety win musi zostac nie naruszony tzn dane wiec normalny format odpada slyszalem ze partition magic robi to bez kasowania danych i jest w stanie usunac partycje linuxa.
i nie piszecie ze partition to zrobi albo jakis bootCD czy co kolwiek a wszystko znajde w google albo na forum, bo tak naprawde to na forum nie ma zadnej konkretnej odpowiedzi na to tylko wszyscy daja "a google masz" - bez komentarza
jezeli ktos ma partition magic to prosze o link gdzie to sciagne, bo niestety neta mam z koma wiec nie usmiecha mi sie lazenie po stronach na ktorych i tak nic nie ma, a na p2p sa same viry albo bzdety, wiec jezeli ktos posiada link albo ma to prosze niech zrobi upload na jakis server

pozdro

xscorpionx
User

Wysłany: Pią 11 Maj, 2007   

a nie lepiej za pomocą gotowych narzędzi z microsoftu, czyli chodzi mi o (narzędzia administracyjne -> zarządzanie komputerem -> zarządzanie dyskami). Zapewne linuksa musiałeś instalować na innej partycji, więc w oknie zobaczysz że ta partycja nie będzie rozpoznawana, ale widoczna w pewnym sensie, więc usuwasz (będzie po tym widoczna jako obszar nie podzielony) i ją z powrotem dodajesz i przydzielasz system plików. Mi się wydaje że to będzie najprostsza metoda, bez używania jakiś tam innych programów. Pamiętaj także żeby ją jeszcze sformatować. Problem jeszcze się pojawia wtedy kiedy uruchamianie systemu przejął loader z linuksa, wtedy będzie trzeba MBR na nowo ustawić żeby startował xp.
Ostatnio zmieniony przez xscorpionx Pią 11 Maj, 2007, w całości zmieniany 1 raz  

draslay
User

a wiec jak chcesz usunac partycje proponuje sciagnac

http://pl.unidownload.com...isk-3x_514.html

potem utworzyc z tego bootowalna dyskietke na ktorej bedziesz mial partition magic ktory bez problemu powinien usunac partycje sam korzystam z tej dyskietki przy zabawie na partycjach

jesli bys mial jakis ewentualny syf w mbr to znalazlem przy okazji program do zarzadzania master boot recordem

http://www.geocities.com/mbrwizard/index2.html

może to wszystko wyzej Ci pomoże :)

coyote
User

witam.

xscorpionx:
no kurde czlowiek cale zycie sie uczy a tak latwo to bylo do zrobienia z poziomu win :rofl: czemu ja na to nie wpadlem :-x
dzieki wielkie masz +

musze sie jeszcze uporac z loaderem z linuxa ale to zostawie na jutro bo dzisiaj mi sie nie chce robic tego

draslay :

tez wielkie dzieki za poszukanie softu jeszcze musze sie uporac z bootem to sobie sciagne ten sofciek od ciebie

pozdro i dzieki

Dodano po 16 h 22 min:

witam

takie male info jak to zrobic

a wiec tak :
tak jak kolega "xscorpionx" napisal robimy to z poziomu windowsa u mnie zadzialalo nie bylo zadnych problemow z usunieciem linuxa i partycji a do gruba/loadera linuxa (bo wtedy win nie ruszy) tez nie potrzeba zadnych programow tylko restartujemy kompa dajemy cd z XP oczwiscie ja bootujemy i jak mamy do wyboru install napraw i takie tam to dajemy napraw z konsoli czyli "R" logujemy sie do C:/windows czyli przewaznie dajemy 1 jak haslo to dajemy haslo a jak nie to enter i jak mamy knsole to dajemy "fixmbr" pozniej "t" or "y" (tak/yes-co jak kto ma) i reset kompa i wszystko wraca do normy bez zadnych zbednych softow i takich tam

u mnie zadzialalo bez zdnych probemow

dzieki za pomoc
pozdro
temat do zamkniecia

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi