Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sieci P2P - Trybunał UE po stronie internautów
Autor Wiadomość
Rof
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Sty, 2008   Sieci P2P - Trybunał UE po stronie internautów

Kod:
W sprawach cywilnych dostawcy usług internetowych w krajach UE mogą odmówić ujawnienia danych osób, wymieniających się plikami w Internecie - orzekł unijny Trybunał Sprawiedliwości.
Orzeczenie to jest ciosem dla posiadaczy praw autorskich, którzy na drodze cywilno-prawnej usiłują walczyć z piractwem w Internecie.

Trybunał rozstrzygnął spór między hiszpańskim zrzeszeniem posiadaczy praw autorskich Promusicae a główną firmą telekomunikacyjną Hiszpanii - Telefonica. Zrzeszenie Promusicae domagało się od Telefoniki danych jej klientów, którzy wymieniali się w Internecie materiałami chronionymi prawem autorskim (w jednej z tzw. sieci P2P). Po uzyskaniu danych Promusicae zamierzało wytoczyć tym ludziom sprawy o odszkodowania.

Telefonica stanęła na stanowisku, że - zgodnie z zasadami UE - jest zobowiązana do ujawniania nazwisk internautów tylko w sprawach karnych, a nie cywilnych.

Unijny Trybunał Sprawiedliwości podkreślił jednak, że "zapewnienie skutecznej ochrony praw autorskich nie wymaga ujawniania danych osobowych w kontekście spraw cywilnych".

Przepisy unijne nie wykluczają możliwości wprowadzenia przez poszczególne kraje UE obowiązku ujawniania danych osobowych w kontekście spraw cywilnych, ale też nie zobowiązuje do wprowadzania takiego obowiązku - orzekł Trybunał.

source:http://wiadomosci.onet.pl/1682106,18,item.html

____________________________________________________________________________________________

O tak dziecinko - naskoczcie mi :D

p2p 4 ever ^^

bakus
Rekrut

Wysłany: Wto 29 Sty, 2008   

No to mamy kolejny powód aby wrócił warez na UC :D . Tak na serio to teraz wszyscy co ściągają muzę oczywiście niezbyt legalnie mogą czuć się bezpieczni :D Coraz lepiej się dzieje :D: D

domin.
Veteran

Cytat:
Tak na serio to teraz wszyscy co ściągają muzę oczywiście niezbyt legalnie mogą czuć się bezpieczni bardzo szczęśliwy Coraz lepiej się dzieje

Ja myśle wręcz odwrotnie, może w Polandzie te piractwo w końcu sie zmniejszy.

bakus
Rekrut

Zmniejszyło by się gdyby ludzie poprostu zarabiali więcej. Jest bieda i niestać społeczeństwa na kupowanie samych oryginałów.

Amadi
[Usunięty]

bakus napisał/a:
Zmniejszyło by się gdyby ludzie poprostu zarabiali więcej

Sranie w banie. Jak ludzi postraszyli nigdy nie istniejacymi "nalotami policji" to sprzedaz systemow operacyjnych skoczyla chyba ze 100% :D
Zeby tak poprawili sytuacje tych, co uploaduja te pliki w necie to by bylo lepiej - a pijawy wsadzac za kratki :P

A co do tematu to cos slyszalem, ze TP nie ma zachamowan przed ujawnianem danych policji, wiec niewiele sie zmienilo :)

starjacker0
User

Wysłany: Sro 30 Sty, 2008   

Mnie faktycznie nie stac na kupowanie muzyki - zwlaszcza jak z calej plyty podoba mi sie tylko 1 utwor, to po co mam wydawac kilkadziesiat zlotych na cala plyte, a serwisy internetowe nie zawsze obsluguja Polske, a po drugie sprzedaja pliki zabezpieczone.

PcMichu
VIP

starjacker0 napisał/a:
Mnie faktycznie nie stac na kupowanie muzyki - zwlaszcza jak z calej plyty podoba mi sie tylko 1 utwor, to po co mam wydawac kilkadziesiat zlotych na cala plyte, a serwisy internetowe nie zawsze obsluguja Polske, a po drugie sprzedaja pliki zabezpieczone.

No a co ci przeszkadza,że są zabezpieczone? Chyba poto się je kupuje aby mieć orginały a nie piraty...a w momencie odbezpieczenia mp3'ki jestem na 100% pewny ,że komuś ją dasz, pozwolisz skopiować a to się równa piractwu :]

Rof
[Usunięty]

Amadi napisał/a:
A co do tematu to cos slyszalem, ze TP nie ma zachamowan przed ujawnianem danych policji, wiec niewiele sie zmienilo :)

Lecz jeśli jesteś np.: w Tele 2 to Tele2 musiało by dostarczyć te dane. A patrząc ile ludzi odeszło od Tpsy, to raczej nie będą lecieć i strzelać z ucha. Zresztą nie przypominam sobie by była sprawa cywilna user p2p vs. Zaiks (w d*pe je*ane :D ).

starjacker0 napisał/a:
a po drugie sprzedaja pliki zabezpieczone.

Tylko, że wszyscy jużz dwa miechy od tego odeszli (od zabezpieczania DMR).

starjacker0
User

Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

Po pierwsze zabezpieczone pliki strace przeciez przy reinstalacji systemu lub przenosinach na inny komputer (a przeciez nie jestem malpa, zeby robic tylko to co jest modne i sluchac danej mp3 tylko przez okres, w ktorym jest modna - mam w koncu wlasny image i olewam calkiem mode - nie beda mi inne gnioty gadac jak mam sie ubierac, czy co sluchac).
Po drugie czytalem, ze dopiero czesc wydawcow odeszla od tego, a nie wszyscy.

Rof
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

Cała "wielkia piątka" (BMG, Sony etc.) od tego odeszła. Nie wiem też jakiej muzyli słuchasz, ale elektronika z Beatportu czy Juno nigdy nie miała tego szajsu w sobie.

Odpowiedz do tematu