Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PREZENTACJA MATURALNA - nieźle się wkopałem - Help Me. :(
Autor Wiadomość
ngagefun
Newbie

Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   PREZENTACJA MATURALNA - nieźle się wkopałem - Help Me. :(

"Przeanalizuj język komentarzy sportowych w oparciu o wypowiedzi z radia, prasy i telewizji." :/

NO to się wkopałem. W pewnych okolicznościach, dosyć późno dokonałem wyboru, miałem go ograniczony, padł na ten powyżej...
... pomijając te okoliczności i mój wybór...

PROSZĘ o POMOC.

DO tej pory jeszcze nic nie wymyśliłem, brak jakiej kolwiek koncepcji... pomysłu co do tej prezentacji.

Jedynie co wiem, że chciałbym żeby było zawarte, to fragment jakiegoś meczu (z tv), mp3 (audio z transmisji radiowej), fragment z prasy (gazeta sportowa).

Nic pozatym.

Ma ktoś jakieś pomysły, może ktoś materiały podsunąć?

Nie mam zielonego pojęcia - wkopałem sam siebie.

BIBLIOGRAFIA PODMIOTOWA
BIBLIOGRAFIA PRZEDMIOTOWA
BIBLIOGRAFIA POMOCNICZA

^ ^ Co w nich umieścić? Jakieś przykłady, linki, autorzy...

Proszę o pomoc. :( :?
Moje poglądy bliskie są poglądom Spinozy: podziw dla piękna oraz wiara w logiczną prostotę porządku i harmonii, które w naszej znikomości możemy pojąć jedynie w sposób bardzo niedoskonały. Uważam, że musimy się pogodzić z tą niedoskonałością naszej wiedzy i poznania oraz traktować wartości i pownności moralne jako problemy czysto ludzkie.

skoras 
Moderator

Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

są jakieś encyklopedie sportu, lub książki o danych sportowcach i mozesz jako przykład dac taką ksiązkę, to tylko to co przychodzi mi do glowy.
Na koniec pocieszę Cię bowiem mature zdawalem rok temu i moj kolega mial temat o jakis Hiphopowcach, to do tych biografii przedmiotu i podmiotu wzial piosenki danego Hiphopowca i jakies materialy z prasy.
Co do materiałów pomocniczych to nie sa obowiazkowe, ja bez materialow zdalem na 100% :P :D

Kanał IRC

ngagefun
Newbie

Wszystko ładnie, tylko mi brakuje jakiegoś pomyślunku ;p jak by to miało wyglądać.

.. a odnośnie samych materiałów, to prosiłbym o jakieś konkretne przykłady, co do książek ;/
Moje poglądy bliskie są poglądom Spinozy: podziw dla piękna oraz wiara w logiczną prostotę porządku i harmonii, które w naszej znikomości możemy pojąć jedynie w sposób bardzo niedoskonały. Uważam, że musimy się pogodzić z tą niedoskonałością naszej wiedzy i poznania oraz traktować wartości i pownności moralne jako problemy czysto ludzkie.

skoras 
Moderator

http://ksiazki.wp.pl/kata...a.html?kw=52725

http://wysylkowa.pl/ks748893.html

Takie przykłady :D Najlepiej idz do biblioteki jakies i z bibliotekarka pogadaj.

A jesli chodzi o forme no to musisz dać wstęp, rezwiniecie i zakonczenie.
W tej twojej pracy to bym uzył jakiegoś odniesienia do literatury np. do mitologii i do igrzyski olimpijskich(bo tam chyba coś bylo o igrzyskach)
Dał bym to na wstępie, ze np.
Już od najdawniejszych czasow ludzie interesowali sie sportem. . .. bla bla. . . .ta tradycja przetrwala do dzis. . . .mamy telewizje. . .komentatorow.
Musisz kombinować, temat nie jest trudny.

Kanał IRC

KKjarzyna 
Rekrut
...Szef szefów...

Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

Na początek siądź na spokojnie w domu przy komputerze. Poszukaj na jakiś stronach sportowych linku do meczu, obojętnego. Ściągnij i odsłuchaj, a nalizując każde słowo będące słowotwórstwem lub slangowe. Postaraj się je na podstawie słowników analizować.

I tu po prostu komisji puścisz mecza (fragment) z największą ilością slangów.

To tyle na początek. :)

Odpowiedz do tematu